Milletvekili Yayman, Demokrasi Bulvarı’nda konuştu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:08

Milletvekili Yayman, Demokrasi Bulvarı’nda konuştu

Milletvekili Yayman, Demokrasi Bulvarı’nda konuştu
Son Güncelleme :

02 Haziran 2020 - 9:35

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, HRT Akdeniz kanalında yayınlanan Ali Yolcu ile Demokrasi Bulvarı programının canlı yayın konuğu oldu.
Pandemi sürecini ve gündemi değerlendiren Yayman, “Koronavirüs salgını ile birlikte maddi eşyaların değil bulgurun, pirincin yani tarımın önemini anladık. Karantinada geçirdiğim süre içerisinde kendime yeni bir okuma alanı yaptım ve artık tarım çalışmaya başladım. Türkiye tarım konusunda kendi kendine yeten sayılı ülkelerden bir tanesi. Amik Ovası Türkiyenin en bereketli ovalarından bir tanesi. Buğday, pamuk, soğan, ıspanak ya da havuç gibi farklı ürünler ekilebilir. Hatay Türkiye’nin tohum üretim üstlerinden bir tanesi. Çok iyi buğday tohumları üretiyoruz. Ramazan Bayramı’nda Tarım Bakanımız ile çiftçinin sorunları hakkında konuştum. Pamuk desteklemelerini görüştük ve hemen akabinde pamuk destekleme fiyatlarının ödenmesi için adımlar atıldı. Tarımda bir planlama yapmamız lazım. Reyhanlıda da Kırkhan’da da soğan ekmememiz gerekiyor. Farklı farklı tarım ürünlerini yetiştirmeliyiz. Bizim muhakkak ürünün pazara ulaşma sorununu çözmemiz lazım. Tarımda ihracatı desteklememiz teşvik etmemiz lazım. Biz bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
ERKEN SEÇİM YOK
Gazeteci Ali Yolcu’nun erken seçim ile ilgili sorularına yanıt veren AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, önümüzdeki süreçte erken seçimin söz konusu olmadığını belirtti.
Yayman, “Türkiye niye erken seçime gitsin? Ne değişti Türkiye’de? Şu an için bir erken seçim ihtimali yoktur. Cumhurbaşkanımıza halkımızın güveni tamdır. Ülkemizde yönetimle ilgili, sağlıkla, eğitimle ya da hukukla ilgili herhangi bir sorun yoktur. Vatandaşlarımız Türkiye’nin geleceğine güvensinler. Türkiye’nin geleceği parlaktır. Üretmeye çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye düne göre çok iyi bir noktadadır. Yarın inşallah daha iyi bir noktada olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.