MİLLETVEKİLİ YAYMAN “HATAY’DA HAYAT VAR” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

5 Aralık 2023 - 18:44

MİLLETVEKİLİ YAYMAN “HATAY’DA HAYAT VAR”

MİLLETVEKİLİ YAYMAN “HATAY’DA HAYAT VAR”
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2019 - 12:01

Bu Haber 38 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın turizm açısından önemli bir merkez olduğunu, eşsiz şehiri herkesin görmesi gerektiğine dikkat çekti.
Milletvekili Yayman “ Roma Hükümdarı Çicero 1000 yıl önce “Antakya eskinin şanlı ve varlıklı kenti, eğitilmiş insanların ve özgür bilimlerin yurdu” demiştir. Bu eşsiz şehri siz de görmelisiniz. HATAY’da HAYAT var “dedi.
Hatay Arkeoloji Müzesinin dünyanın en büyük mozaik sitelerinden biri olduğunu belirten Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay Müzesini herkesin görmesini tavsiye ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan Habib-i Neccar, Dünyanın ilk mağara kilisesi Saint Pierre, Dünyanın en büyük tüneli Titus, Dünyanın meşalelerle aydınlatılan ilk caddesi Kurtuluş, Dünyanın en uzun kumsallarından birisi Samandağ Plajı, Türkiyenin tek Ermeni Köyü Vakıflı, Musa Ağacı & Hıdırbey köyü, Antakya Uzun Çarşı, Eski Antakya Evleri, İskenderun Deniz Müzesi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, İlk Kurşun Müzesi, Kurşunlu Han, Payas Kalesi, Sokollu Mehmet paşa Külliyesi, Beşikli Mağara gibi tarih kokan bir Hatay’ı gezmek için çok sebebiniz olmalı. Hatay’a özgü yöresel yemek ve tatlı lezzetleri gezinizin bir başka sebebi olabilir. Hatay’a gelmek için çok sebepleriniz var. En önemlisi, Hatay halkının misafirperverliğidir. Hatay sizi bekliyor” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.