MİLLETVEKİLİ YAYMAN: “TARIM KREDİ ÖDEMELERİ FAİZSİZ İKİ AY ERTELENDİ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:27

MİLLETVEKİLİ YAYMAN: “TARIM KREDİ ÖDEMELERİ FAİZSİZ İKİ AY ERTELENDİ”

MİLLETVEKİLİ YAYMAN: “TARIM KREDİ ÖDEMELERİ FAİZSİZ İKİ AY ERTELENDİ”
Son Güncelleme :

30 Mart 2020 - 16:52

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Vadesi Nisan ve Mayıs aylarında dolacak olan kredilerin anapara ve faiz tutarları 2 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek” dedi.
Çiftçiye finansal destekler ve mali kolaylıklar açıklanmaya devam ediyor. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, desteklerin çiftçiyi bir nebze daha rahatlatacağını ifade ederek, “Geçen hafta Ziraat Bankalarından ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden çiftçilere verilecek faizsiz ve indirimli kredi desteğini açıklanmıştı. Bu hafta da, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tarımsal kredi ödemelerinin faizsiz ertelenmesi dahil önemli destekler açıkladı. Korona virüsün ekonomik etkilerini azaltmak ve tarımsal üretimin kesintiye uğramaması için Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin kredi ödemelerinde düzenlemeler yapıldı. Bu kapsamda, 30 Nisan tarihine kadar yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri durdurulmuş olup, bu çerçevede yeni takip işlemleri yapılmayacak, ihtiyati haciz kararları icra edilmeyecek. Kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanınarak, gecikmeye giren krediler, takip hesaplarına aktarılmadan önce 3 ay yerine 6 ay beklenecek. Çiftçilerimizin kredi borçları sebebiyle sicillerinin bozulmasına engel olunacak ve Risk Merkezi’ndeki siciline mücbir sebep notu düşülmesi sağlanacak. Vadesi Nisan ve Mayıs aylarında dolacak olan kredilerin anapara ve faiz tutarları 2 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecek” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.