MİLLETVEKİLİ YAYMAN’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 20:49

MİLLETVEKİLİ YAYMAN’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

MİLLETVEKİLİ YAYMAN’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2020 - 19:02

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Yayman mesajında, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yazdığı bu şanlı destanın bizlere bırakılan en büyük miras ve aynı zamanda en büyük emanet olduğunu ifade eden Yayman “30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış Türk milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Millet olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılında bu büyük destanın coşkusunu ve gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Vatanı için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak bir zafere imza atan bu millet, Kurtuluş Savaşı’ndaki başarısı ile ismini bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.
Millî Mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar övünsek az dır. Geçmişte bu zaferlerle yeni bir başlangıç yaparak adını tarihe yazdıran Türk milleti, 98 yıl önce olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verdiği destansı mücadeleyle de tüm dünyaya örnek olacak bir kahramanlığa imza atmıştır” dedi. “Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatan toprakları için canlarını veren aziz şehitlerimizi ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde tanka, tüfeğe karşı göğsünü siper ederek şahadete erişen demokrasi şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.