BAŞKAN SAVAŞ, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Haziran 2021 - 09:01

BAŞKAN SAVAŞ, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN SAVAŞ, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Son Güncelleme :

19 Eylül 2017 - 8:40

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“GAZİLERİMİZ, TOPRAĞIMIZDA GÖZÜ OLANLARA UNUTAMAYACAKLARI ACI DERSLER VERMİŞLERDİR”
Başkan Savaş yayımladığı mesajında, “Üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden “Gazilik” unvanıyla ayrılan kahramanlarımızın; mümtaz ve muhterem anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır” değerlendirmesinde bulunarak, “Çok yüksek bir milli şuurun tavır ve davranış olarak somutlaştığı gazilerimiz; dağımızda, ovamızda, taşımızda, toprağımızda ve her türlü milli değerimizde gözü olanlara hiç unutamayacakları acı dersler vermişlerdir. Vatanımızın selameti, milletimizin bağımsızlığı ve aziz varlığının devamlılığı uğruna; üzerlerine düşen her sorumluluğun gereğini sonu ne olursa olsun yapmış olan gazilerimizi sadece bu günle hatırlamak elbette doğru ve yerinde olmayacaktır. Bu itibarla, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde; saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir” ifadelerine yer verdi.
“VEFANIN, CESARETİN VE KARANLIĞIN TİMSALİ OLAN GAZİLERİMİZİN BU MÜSTESNA GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”
“İftihar edilecek bir fedakârlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Hali hazırda, aralarında bir uzvundan mahrum olarak hayatlarını sürdüren birçok vatan evladıyla birlikte; vefanın, cesaretin ve kararlılığın timsali olan gazilerimizin bu müstesna gününü kutluyor; hepsine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum” dedi.
“19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Gazilik” unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanlarla birlikte, bu coğrafyada var olabilmemiz için hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor ve şu an yaşamlarına devam eden tüm gazilerimize en içten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek mesajını noktaladı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.