MİNİKLER AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA MİNİKLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:55

MİNİKLER AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA MİNİKLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

MİNİKLER AĞUSTOS BÖCEĞİ İLE KARINCA MİNİKLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 8:26

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın düşlerini güzelleştirmek, hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla mutfağında bin bir emekle hazırladığı okul öncesi etkinlikleri kapsamında ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ adlı çocuk oyununu minik tiyatro severlerle buluşturmaya devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu günden bu yana sahneye koyduğu üstün performansla büyükten küçüğe herkesin gönlüne taht kuran HBB Şehir Tiyatrosu, çocuklara yönelik eğitici ve öğretici oyunlarını sahneye taşıyor.
Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları tarafından hazırlanan ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ adlı okul öncesi tiyatro oyunu 17 Kasım Perşembe günü Şehir Tiyatrosu’nun Çekmece Oyun Salonu’nda Tavla Müfide Ahmet Rende Anaokulu, Sinanlı Avukat İlkay Mahanoğlu İlkokulu, Nizamettin Özkan İlkokulu ve Aydede Kreş okullarındaki miniklerle buluşturdu.
KARINCANIN AĞUSTOS BÖCEĞİNE VERDİĞİ DERS SAHNEYE YANSITILDI
Ünlü Fransız yazar La Fontaine’in ‘Ağustos Böceği ile Karınca’ fablından yola çıkılarak kaleme alınan oyunda; çalışmadan, öğrenmeden yaşamanın yollarını arayan ağustos böceğine, yaz boyunca durmadan çalışan karıncanın verdiği ders Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları tarafından sahneye yansıtıldı.
OKUL ÖNCESİ OYUN HER PERŞEMBE ÇEKMECE OYUN SALONU’NDA
Ağaç Yaş İken Eğilir’ atasözünden yola çıkan HBB Şehir Tiyatrosu, Selim Kalıç’ın yazdığı yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak’ın üstlendiği okul öncesi oyunda çocuklara, hayatın sadece gezip, tozmak ve eğlenceden ibaret olmadığı, geleceğimizi düşünmek ve birikim yapmamız gerektiği aşılandı.
Eğitici ve öğretici oyunun ardından Şehir Tiyatrosu oyunu izlemeye gelen minikleri çeşitli hediyelerle buluşturdu.
‘Ağustos Böceği ve Karınca’ adlı okul öncesi oyun her Perşembe HBB Şehir Tiyatrosu Çekmece Sahnesi Oyun Salonu’nda saat 10.00 ve 14.00’te miniklerle ücretsiz olarak buluşacak.
Adres: Çekmece Mh. Yeşilkent Cd. Karanfil Şahin Apt. No:157 Defne/HATAY
Tel: 0326 213 59 48 – 0532 376 11 78
15128838_1833050806982957_6443395268641836181_o

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.