MİNİKLER KUKLA OYUNU İLE BULUŞTU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 21:43

MİNİKLER KUKLA OYUNU İLE BULUŞTU

MİNİKLER KUKLA OYUNU İLE BULUŞTU
Son Güncelleme :

15 Aralık 2017 - 17:35

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu mutfağında bin bir emekle hazırladığı eğlenceli ve eğitici oyunlarla geleceğimizin mimarı çocukların hayal dünyalarını süslemeye devam ediyor.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın önderliğinde kurulan ve kurulduğu ilk günden bu yana 7’den 70’e tüm Hatay halkının beğenisini kazanan HBB Şehir Tiyatrosu, 12 Aralık Salı günü Reyhanlı ilçesinde bulunan M. Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda sahnelenen Nasreddin Hoca ‘Ohh Gel Keyfim Gel’ adlı kukla oyununu Reyhanlılı miniklerin beğenisine sundu.
MİNİKLER NASREDDİN HOCA FIKRALARINDAN HARMANLANAN OYUNU ÇOK SEVDİ
Yazarlığını ve yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncularından Atilla Yaprak’ın üstlendiği, Anadolu halkının yaşama biçimini, güldürü öğesini, alay ve eğlenme türünü, övgü ve yergi becerisini dile getirmiş Nasreddin Hoca’nın kıssadan hisse fıkralarıyla harmanlanan, eğitici ve öğretici oyunu, Şahika Koleji, Gökkuşağı, Nazlım, Mervem ve Küçük Mücahitler kreşlerinden gelen toplam 300 minik tiyatro sever büyük ilgiyle izledi.
OHH GEL KEYFİM GEL KUKLA OYUNU 17 ARALIK PAZAR GÜNÜ YENİDEN MİNİKLERLE BULUŞACAK
HBB Şehir Tiyatrosu’nun yetkilileri Nasreddin Hoca ‘Ohh Gel Keyfim Gel’ Kukla Oyununu 17 Aralık Pazar günü 13.00 ile 15.00 saatlerinde iki seans olmak üzere Hatay Kültür Merkezi’nde yeniden miniklerin beğenisine sunulacağını belirtti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.