MİNİKLER TRAFİK KURALLARINI SEVEREK ÖĞRENİYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:26

MİNİKLER TRAFİK KURALLARINI SEVEREK ÖĞRENİYOR

MİNİKLER TRAFİK KURALLARINI SEVEREK ÖĞRENİYOR
Son Güncelleme :

29 Mart 2017 - 17:45

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliği ile yürütülen “Çıtır ile Pıtır Trafikte” adlı eğitici ve öğretici çocuk oyunu 28 Mart Salı günü Arsuz Alyans Düğün Salonu’nda miniklerle buluştu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın emekleriyle kurulan, insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hayata geçirdiği aktiviteler ve sunduğu imkânlarla miniklerin en büyük eğlencesi haline gelen HBB Şehir Tiyatrosu, mutfağında bin bir özenle hazırlayarak sahnelediği eğitici ve öğretici oyunlarla geleceğimizin teminatı olan çocukların hem eğitimine hem de bilinçli olarak yetişmelerine de katkı vererek eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.
EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ OYUN MİNİKLER TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçısı Ali Gezgin’in derleyip yönettiği eğitici oyunu minikler büyük beğeni ile izledi. Trafik kurallarının eğlenceli bir dille anlatıldığı oyunla trafik bilinci kazanan minikler, günlük hayatta kolaylık sağlayacak ve can ile mal güvenliği temelindeki birçok bilgiyi edinmenin mutluluğunu yaşadı.
773 ÖĞRENCİ OYUNU BEĞENİYLE İZLEDİ
İl Jandarma Komutanlığı ve HBB Şehir Tiyatrosu’nun işbirliği ile sahneye yansıtılan bu anlamlı proje kapsamında toplam iki seans olmak üzere Akçalı Naci Uyar İlkokulu ve Anaokulu, Gökmeydan İlkokulu, Çetillik İlkokulu, Beyköy İlkokulu, Uluçınar İlkokulu ve Anaokulu, Madenli İlkokulu ve Anaokulu, Üçgüllük İlkokulu ve Anaokulu’nda eğitim gören toplam 773 öğrenciye trafik kurallarına uymaları ve trafikte daha dikkatli olmaları konuları tiyatronun kendine özgü diliyle anlatıldı.
HBB Şehir Tiyatrosu yetkilileri eğitici ve öğretici oyunu Hatay’ın 15 ilçesinde çocuklarla buluşturmaya devam edeceklerini belirtti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.