MÜCADELEMİZ, ÜLKÜCÜYE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 04:36

MÜCADELEMİZ, ÜLKÜCÜYE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR

MÜCADELEMİZ, ÜLKÜCÜYE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR
Son Güncelleme :

29 Haziran 2018 - 9:02

Bu Haber 36 kez okunmuştur.
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)’nin 24 Haziran’da yapılan seçimlerin sonucuna itirazları devam ediyor. MHP genel merkezi tarafından görevlendirilen avukatlar, Hatay’da oyların tekrar sayımı ile beraber MHP’nin Hatay’da iki milletvekili ile TBMM’ye gitmesi için mücadelesini sürdürüyor.
MHP Hatay İl Başkanlığının, sandık itirazları devam ediyor
SAHADA KAZANDIĞIMIZI, SANDIKTA KAYBETMEYECEĞİZ
Yüzlerce partilinin katılım gösterdiği İskenderun Adliyesi önünde açıklama yapan MHP MYK üyesi Bahadır Alperen, Hatay’da, Aydın’da , Elazığ’da alın teriyle ramazan ayında oruç ağız gezilen tüm evler, esnaflar, STKlar, cadde , sokaklar kalmayana kadar çalışılan ve hak edilen oyu sandıkta Allah’ın izni ile kaybetmeyeceklerini söyledi.
2 gündür gece gündüz demeden Hatay’ın 15 ilçesinde itirazları hazırladıklarını ve sandıkların tamamına itiraz ettiklerini söyleyen Alperen, şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisinin oyları helal oydur , organik oydur. Cumhur ittifakının Hatay da çıkardığı vekil sayısı 6’dır buda kimilerinin söylediği gibi biz birlikteyiz anlamına gelmez çıkıp 4 ‘e 2 demeleri gerekmektedir. İskenderun’da yaptığımız itirazlarımızı bir takım neticelerini aldık biz ilçe seçim kurulu hakimlerine, görevlerine inanıyoruz güveniyoruz. . Hukuk çerçevesinde taleplerimiz var. Çok somut gerekçelerimiz var. Bunların karşılığı olarak Milliyetçi Hareket Partisi aldığı helal oyların bize yazılması gerekiyor ve biz bunu ilçe seçim kurulularına , il seçim kurullarına ve hatta büyük seçim kuruluna dahi götüreceğiz. Bizim yaptığımız bu çalışmaların neticesini almaya çok az kaldı. Hatay’da vekil dağılımı Cumhur ittifakında 4 e 2’dir ve sonuna kadar bunun mücadelesini vereceğiz. Ben buradan Allah nasip ederse Ankara ya iki vekille dönmek istiyorum. İbrahim vekilimizde götüreceğim yanımızda ve sn genel başkanımızın Hatay dan beklentileri var. İlçe seçim kurullarında il seçimlerinde yüksek seçilmelerinde netice alacağız ve İbrahim başkanın resmini genel başkanımızın elini öperken, mecliste rozet takarken resmini çekeceğiz ve Hatay’ın girişine asacağız Allah nasip ederse.” dedi.
MÜCADELEMİZ, ÜLKÜCÜYE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR…
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Hatay Milletvekili adayı Lütfi Kaşıkçı ise, mücadelelerinin ülkücüye yakışır bir şekilde sürdüğünü ifade eden şunları söyledi: “Hatay’da olası seçimlerle ilgili yaşanmış olan bir şaibe varsa. Onu da araştırmak üzere hem kendi avukatı, aynı zamanda Milliyetçi Hareket partisinin yüksek seçim kurulu üyesini Hataya 2 gün önce gönderdi. 2 gündür de hukuk mücadelemizi bir ülkücüye yakışır şekilde hukuk çizgileri içerisinde devam ettiriyoruz. Bizler cumhur ittifakının başarıya ulaşması için çalışmış çaba sarf etmiş ramazan ayında dahi sayın Erdoğan’a oy istemiş millet vekili adaylarıydık. Dolayısıyla bu süreçte de bir hadsizlikle karşı karşıya kalacağımızı düşünmüyoruz. Neden düşünmüyoruz , çünkü bizi destekleyen milletimize inanıyoruz. İki , bu süreçte kendisine oy istediğimiz , helal oylarımızı verdiğimiz. Eğer bir şaibe , bir sıkıntı varsa da görüp düzeltecek sayın Cumhurbaşkanına’ da güveniyoruz.”
MHP, 1770 KÜSUR OY İLE İKİNCİ VEKİLİNİ KAZANMIŞ DURUMDAYDI
Orada son olarak bir açıklama yapan MHP Hatay Milletvekili Adayı İbrahim Gül, seçim günü Hatay seçim kurulunda görevli olan hakimlerin gözünün önünde aldıkları ekran görüntüsündeki dış oylarında eklenmiş olduğu ekran görüntüsünden sonra yapılan hesaplamada Milliyetçi Hareket Partisi 1770 küsur oy ile ikinci vekilini kazanmış durumda olduğunu söyledi.
Gül, açıklamasında şunları söyledi: “Orada yapılan yanlışların tamamının düzeltilmesi için çalışıyoruz. Birçok ilçede sonuçlar aldık. Sonuç alacağımız ve beklediğimiz ilçeler var. Bununla birlikte Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanımız başta olmak üzere genel merkezdeki tüm hukukçularımız bu konu ile ilgilenmekte ve inanıyorum inşallah netice alarak Hatay’dan Milliyetçi Hareket Partisinin 2 millet vekilini sizlerin de desteği ile Ankara ya götüreceğiz inşallah. Arkadaşlar bizler seçim süreci boyunca cumhur ittifakının ruhuna uygun olarak hareket ettik ve genel başkanımızın altına imza attığı protokole sağdık kalarak adayımız sayın cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendidir ve destek istiyoruz. Desteğinize ihtiyacımız var diye kapı kapı sokak sokak cadde cadde sehir şehir gezdik ve karşıdaki cumhur ittifakının adayı olan arkadaşlarımızın bu ruhu cumhur ittifakın ruhunu bir çok yerde şahıslarına oy almak adına incittiklerini de kanıtları ile video görüntüleri ile elimizde bulunmasına rağmen bu süreç içerisinde o ruha zerre zarar verecek kendi lehimize olumlu dönüştürecek seçimleri yada oylarını kesinlikle kullanmadık denemedik bile. O görüntüleri yada o seçmene aktarmadık bile. Neden ? Çünkü Cumhur başkanımız yapılacak seçimlerde zarar görmesin cumhur ittifakı zarar görmesin bizim şahsi lehimize Milliyetçi Hareket Partisi adaylarının lehine gelişmeler olabileceğini bile bile bunu yapmadık. Ama bunun karşılaştığımız konu bizi üzmüştür. Cumhur ittifakının ruhuna seçim sürecince zarar verenler seçim sonrasındaki sonuçlara da zarar vermişlerdir. Biz diyoruz ki biz hakkımızı alacağız.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.