MÜFTÜLER TOPLANTISI REYHANLI’DA YAPILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 01:58

MÜFTÜLER TOPLANTISI REYHANLI’DA YAPILDI

MÜFTÜLER TOPLANTISI REYHANLI’DA YAPILDI
Son Güncelleme :

17 Şubat 2017 - 8:00

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

2017 Yılı Şubat ayı İlçe Müftüler toplantısı, Reyhanlı İlçesinde, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu başkanlığında yapıldı.
Hatay İl Müftülüğü ile İlçe Müftülükleri arasında yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak ve koordinasyonu güçlendirmek amacıyla, her ay ilimizin farklı bir ilçesinde yapılan İlçe Müftüleri Toplantısına, tüm ilçe müftüleri katıldı.
İl Müftüsü Kavillioğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, gündemlerin okunması ve bu gündemler üzerine yapılan istişarelerle devam etti.
Toplantının ağırlıklı gündem maddesi, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliği ile 2015 yılında başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesinin devam ettiği, Üniversite öğrencilerine tecrübeli hocaların rehberliğinde özel umre programları düzenlendiği, Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ve TDV çalışanlarına yönelik indirimli umre programları ile inşaatı devam eden İl Müftülüğü hizmet binasının son durumu ve diğer konular oluşturdu.
Öğle namazından önce, İl Müftüsü Kavillioğlu Reyhanlı Merkez Mustafa Şevki Paşa Camii’nde, ilçe müftüleri de Reyhanlı İlçe merkezindeki diğer camilerde vaaz ve irşat görevinde bulundu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.