MUHTAR SEVER, “YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLECEK” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Ocak 2022 - 05:53

MUHTAR SEVER, “YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLECEK”

MUHTAR SEVER,  “YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE SORUNLARIMIZ  ÇÖZÜLECEK”
Son Güncelleme :

09 Aralık 2021 - 18:04

Bu Haber 26 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinin içme suyu şebekelerini ve iletimini iyileştirecek projede çalışmalarını sürdürüyor.
Reyhanlı ve Kumlu İçme Suyu Şebekeleri İnşaatı çalışmaları ile ilçe merkezindeki mahallelerin modern bir altyapıya kavuşacağının altını çizen HATSU Genel Müdürlüğü, gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanıp su kayıplarına sebep olan borularda yenileme çalışmalarının sürdüğünü vurguladı.
Uzun ömürlü muhtelif çaplardaki borularla 29 km şebekenin inşa edildiğini aktaran HATSU, Reyhanlı’ya 184 km, Kumlu’ya ise 25 km içme suyu şebekesi imalat, 5300 adet de abone bağlantı çalışması yapılacağını açıklayarak, Reyhanlı’ya 2000 m3 ve 50 m3 kapasiteli içme suyu deposu inşa edileceği bilgisini verdi.
Ayrıca Genel Müdürlük, mekanik, elektrik tesisatı ve otomasyonun da yapılacağını aktararak, sağlıklı, kayıpsız ve güçlü su iletimi için şebeke iyileştirme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Yeni Mahalle Muhtarı Mustafa Sever, yapılan çalışmalarla ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “İlçemizde yaşanan su sıkıntısı geçen yıl bizi çok mağdur etti. Nüfus oranımız Suriyelilerin gelmesiyle iki katına çıktı. İletilen su yetersiz kalıyor bu yüzden. Buna ek yapılan şebeke yıllar önceden yapıldığından kaçak oranı da çok fazla. Yapılan bu çalışmalar ile bu sorunların önüne geçileceğini ümit ediyorum. Yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, HATSU Genel Müdürü İkbal Polat ve çalışma arkadaşlarına şahsım ve mahallem adına teşekkür ederim.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.