Muhtarlar Günü Reyhanlı’da törenle kutlandı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 10:21

Muhtarlar Günü Reyhanlı’da törenle kutlandı

Muhtarlar Günü Reyhanlı’da  törenle kutlandı
Son Güncelleme :

19 Ekim 2016 - 14:47

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.
Gün nedeniyle düzenlenen törende, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan dernek başkanı Sever, “Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlar bulunduğu mahalle ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğu anda çalacakları ilk kapı muhtarlıklardır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde her zaman halkın yanında ve hizmetindedir. Bu anlamlı günde bizlere güvenip bizleri muhtar olarak seçen halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Törene, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Musa Yüksekgönül, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, muhtarlar, daire müdürleri katıldı.
dsc_0832dsc_0835dsc_0833dsc_0846

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.