MUHTARLARA YENİ SİSTEM ANLATILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:34

MUHTARLARA YENİ SİSTEM ANLATILDI

MUHTARLARA YENİ SİSTEM ANLATILDI
Son Güncelleme :

03 Şubat 2017 - 8:15

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi mahalle muhtarları, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan muhtar bilgi sistemi hakkında bilgilendirildi.
Belediyede düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Yumuşak ve Mehmet Arslan, daire müdürleri, mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarlık İşleri Müdür vekili İbrahim Haraç, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nce kurulan Muhtar Bilgi Sistemi’nin amacının, hizmetlerde mahalle muhtarlarının katılımını sağlamak açısından önemli olduğunu belirterek, muhtarların kamu hizmetlerini daha kaliteli ve etkin şekilde yürütmeleri amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarından yapacakları taleplerin takibi açısından önemli olduğunu söyledi. Sistemin işleyişi ile ilgili mahalle muhtarlarının çeşitli sorularının da cevaplandırıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak, muhtarların yerel yönetimler ile halk arasında köprü görevi üstlendiğini söyleyerek, sistemle mahallelerdeki sorunların daha kısa sürede çözülmesini sağlayarak hizmetin hayata geçirileceğini belirtti. Yumuşak şöyle dedi;
“Talep ettiğiniz hizmet en kısa sürede de hayata geçecek. Her mahallemizin, hangi sokağında hangi eksiklik varsa; başta çöp konteynırları, asfalt, parke olmak üzere her konuda tüm birimlerimizin hepsi hazır, birimler arasında koordinasyon ve destek sağlayarak, iletilen tüm sorunlar çözümlenerek hayata geçirilecek.”
DSC_0538

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.