Muhtarlardan HATSU İçin Birlik Olma Çağrısı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Haziran 2024 - 21:34

Muhtarlardan HATSU İçin Birlik Olma Çağrısı

Muhtarlardan HATSU İçin  Birlik Olma Çağrısı
Son Güncelleme :

01 Eylül 2022 - 18:49

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatsu’nun siyasi bir kurum olmadığının altını çizen Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü; HATSU Genel Kurul üyelerini ve siyasileri HATSU’nun içinde bulunduğu ekonomik sorunu nazara alarak gerçekçi, akla yatkın ve günümüz ekonomisine uygun bir tavır almalarını beklediğimizi belirtmek isteriz.” dedi.
Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Mahalle Muhtarları ve Muhtarlar Derneği’nin 15 ilçedeki temsilcileri katılım gösterdiği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
MAHALLE MUHTARLARIMIZIN SORULARINI DİNLEDİK
Başkan Gülcü geçtiğimiz günlerde HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, Genel Müdür Yardımcıları Hüsna Karayazgan ve Ramazan Bozkurt’un da bulunduğu toplantıyı hatırlatarak Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldiklerini ve toplantıda mahalle sorunlarını ele aldıklarını ifade etti. Başkan Gülcü; “Söz konusu toplantı ardından bilgilendirme açıklaması yapma gereği hissettik” diye konuştu.
HATSU HER GEÇEN GÜN DAHA DA ZARARA UĞRAMAKTADIR
Başkan Gülcü. “Toplantıda HATSU’nun içinde bulunduğu ekonomik sorunlar; elektrikten akaryakıta, vergi giderlerinden demir ve çimento zamlarına kadar genel bir değerlendirme yapılmıştır. Her geçen gün zamlarla uyandığımız bir ekonomide ve HATSU’nun borçlarla boğuştuğu bir ortamda % 20’lik indirimin hiçbir açıklaması olamaz. 1 m³ su maliyetinin 13.00 TL olduğu bir yerde 4,08 TL üzerinden satışının yapılması HATSU’nun her geçen gün daha da zarara uğradığının kanıtıdır.”
HATSU HEPİMİZİN KURUMU
“HATSU’nun kredi, personel, vergi, akaryakıt, elektrik, araç kiralama, su bakımı için kullanılan kimyasallar, Büyükşehir’den önce gerçekleşmiş ve HATSU’ ya devredilen borçlar, faiz, kur farkı ödemeleri sadece 2022 Temmuz ayındaki bu sabit ödemesi 116 milyon 225 bin TL. Sahadaki diğer giderleri de ekleyerek bu ödemenin 140 milyon TL seviyelerine ulaştığını Sayın Genel Müdürümüzden öğrendik. Biz muhtarlar olarak şunu belirtmek isteriz ki; HATSU hepimizin kurumu, bu ülkenin kurumu, HATSU siyasi bir kurum olmadığı gibi HATSU siyasilerin güçlerini sergileyecekleri bir alan değildir ve olmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.