MUHTARLIKTAN MİLLETVEKİLLİĞİNE İLK ADIM « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 19:44

MUHTARLIKTAN MİLLETVEKİLLİĞİNE İLK ADIM

MUHTARLIKTAN MİLLETVEKİLLİĞİNE İLK ADIM
Son Güncelleme :

17 Şubat 2015 - 9:33

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

SAZ: “Hayır, Dualarınıza Talibim”
Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mahmut Cuma Saz, Alice Düğün Salonunda düzenlenen dayanışma toplantısında, Haziran ayında yapılacak Genel seçimde AK Partiden Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Yoğun katılımın olduğu yemekli toplantıda aday adaylığını açıklayan Muhtar Mahmut Cuma Saz, Yerel siyasette 3 dönem Muhtarlık yaptığını söyleyerek, genel siyasette de parti değişik kademelerinde görev aldığını ifade etti. Saz, “Ben içinizden biriyim, köylerdeki yaşlı teyzenin talep ve beklentilerinden Ankara’da bilim yapan gençlerin ihtiyaçlarına kadar Hatay’ın sesi olmak amacıyla bu göreve talip oldum. Mesleğim Nakliyecilik sektörü olmakla birlikte çiftçilikte yapmaktayım. Bu iki sektörün son dönemlerde yaşadığı sıkıntıları sektörün içinden biri olarak iyi bilmekteyim. Bu alanlardaki sıkıntıları girmek amacıyla sektörlerdeki tecrübelerimi Ankara ile paylaşmanın gerekliliğine inanıyorum. Omuzlarıma almaya çalıştığım sorumluluğun büyüklüğünün farkındayım, ancak bir partili olarak bize yakışan sorumluluktan kaçmak değil aksine büyük bir onur ve gururla hemşerilerimize hizmet etmektir. Bu bilinçle böyle kutlu bir yolculuğa çıkmış bulunmaktayım. Siyasette en önemli kazanç hayır duası kazanmaktır. Bu sebeple muvaffak olmam için hayır dualarınıza talibim” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, Reyhanlı’nın en güzel özelliklerinden bir tanesi bu sosyal güzelliklerde birlik ve beraberlik içinde olduğunu her zaman kanıtladığını söyledi. Reyhanlı’nın artık siyasette de beraber olacağına bu güzel toplantıları yapmakla kendisini kanıtladığını ifade eden Yıldız, aday adaylarının tanıtımlarının devam ettiğini, bu toplantıların hayırlar getirmesini temenni ettiğini kaydetti.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ise yaptığı konuşmada, “Seçim atmosferine girdik. AK Partimizde aday adaylarının müracaatları başladı. 21 Şubat’ta aday adaylığı süreci bitecek. Ondan sonra bildiğiniz gibi temayül yoklaması yapılacak. Daha sonra Hatay başta olmak üzere ilçelerde anket çalışması yapılacak. Hatay’ımıza en iyi şekilde hizmet edecek aday adaylarımızın içinden aday çıkartarak inşallah yolumuza devam etmeye gayret edeceğiz” dedi. Şanverdi, “2002 yılında Türkiye’de koalisyon vardı. Kriz vardı. Yarınlarımızı göremez durumdaydık. Ama hep beraber çalışarak Muhtar olamaz dedikleri insanı önce Başbakan sonra Cumhurbaşkanı yaptınız. Bunu sizler yaptınız. Sizlerin oylarıyla oldu. Halkın önünde durmak mümkün değil. İnşallah 7 Haziran 2015 seçimlerinde de Reyhanlı ve Hatay olarak üzerimize düşeni yapacağız. Kapı kapı dolaşacağız mücadele edeceğiz. Türkiye’de istikrar devam etsin istiyoruz. Onun için hep beraber Muhtarlarımızla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, tüm Reyhanlı ve Hatay halkıyla el ele gönül gönüle vererek inşallah tekrar AK Parti’yi iktidara getireceğiz ve hizmetlerin devamını sağlayacağız” şeklinde konuştu.
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 7 Haziran 2015 seçimleri sadece Antakya, Reyhanlı, Hatay, Türkiye’nin değil bütün dünya için önemli olduğunu ifade ederek, 2002’den bu yana Türkiye’nin dünyanın gelişmişlik sırasında 26’ncı sıradan 16’ncı sıraya 10 basamak yükselten bir Cumhurbaşkanının, AK Partinin getirdiği bir gelişmişlik var” diye konuştu.
Toplantıya, AK Parti Milletvekili aday adayları, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, çok sayıda sivil toplum örgütü Başkanları, Reyhanlı, Antakya, Kumlu ve Kırıkhan ilçesinden yaklaşık 60 Muhtar, çok sayıda Partili ve vatandaşlar katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.