MUS’AB BİN UMEYR KURAN KURSUNUN TEMELİ ATILDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 23:04

MUS’AB BİN UMEYR KURAN KURSUNUN TEMELİ ATILDI

MUS’AB BİN UMEYR KURAN KURSUNUN TEMELİ ATILDI
Son Güncelleme :

26 Aralık 2022 - 17:46

Bu Haber 28 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinin Küme evler Mahallesinde 250 yataklı Mus’ab Bin Umeyr Kuran Kursunun temeli atıldı.
Temel atma törenine Reyhanlı Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Diyanet İşleri Başmüfettişi, Hatay Müftü Yardımcısı Murat Akçay, Reyhanlı Müftüsü Akif Arıkmert ve hayırseverler katıldı.
İstiklal Marşının okunmasının akabinde Dört Minareli Camii İmam Hatibi Mehmet Cemiloğlu tarafından okunan Kuran-ı Kerim Tilavetinden sonra İlçe Müftüsü Akif Arıkmert’in günün anlam ve önemine belirten konuşma yaptı.
Diyanet işleri Başmüfettişi konuşmasında kuran kursunun yapılmasında emeği olan tüm hayır severlere teşekkür ederek hayırlı olması dileklerinde bulundu.
Kuran kursu yüklenici Firma Müteahhidi İlhan Ekmen ise Kuran kursu inşaatı hakkında teknik bilgiler verdi. Ekmen, inşaatın 4230 M2 üzerine 5 katlı her katın 1060 M2 olacağı yemekhane ,spor salonu, çok amaçlı salon ve dersliklerden oluşacağını ve maliyetin 26 Milyon 200.000 TL olacağını belirtti.
Daha sonra Kurban kesilerek dualar edildi ve Butona İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk ile Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu tarafından basılarak hayırlı olması dilekleri ile temel atıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.