MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ REYHANLI SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU BÖLGEDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:53

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ REYHANLI SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU BÖLGEDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ  REYHANLI SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU BÖLGEDE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI
Son Güncelleme :

27 Ekim 2017 - 8:26

Bu Haber 55 kez okunmuştur.
reklam

Mustafa Kemal Üniversitesi Reyhanlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yönetimi geçmiş yıllarda açmış olduğu “SOSYAL HİZMETLER” programı, 112 devlet üniversitesi içinde sadece 10 üniversitede bulunmakta idi Yüksekokul yönetimi zor olana talip olarak Hazırlanan Dosya Yüksek Öğretim Kuruluna (YÖK)sunulmasının ardından kabul edildi.
Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet DURUEL, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan KAYA’ya programın açılması ile ilgili katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.
DURUEL yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ülkemizdeki işgücü profilinin dağılımına bakıldığında nitelikli eleman istihdamı talebi her geçen gün artmaktadır. Yaşanılan yoğun rekabet ve kalite çalışmaları bu durumun ortaya çıkmasındaki temel faktörlerden öne çıkanıdır. Bu gerekçe hazırlanan program önerisinde bu alanda eğitim görecek öğrencilerimizin mesleki teorik bilgilerin yanı sıra, teknolojinin olanaklarını kullanabilen, uygulama yetisi yüksek bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Sosyal Hizmetler Program Mezunları; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, SGK’da, İş ve İşçi Bulma Kurumu’nda, sosyal hizmet il müdürlüklerinde, rehberlik ve araştırma merkezlerinde, çocuk bakım yurtlarında, kreş ve gündüz bakımevlerinde, yetiştirme yurtlarında, hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, ruh sağlığı kurumlarında, huzurevi ve dinlenme yurtlarında, cezaevleri ve çocuk ıslahevlerinde, emniyet müdürlüklerinin çocuk bürolarında çalışabilirler. Ayrıca mezunların özel kreş ve gündüz bakımevi, huzurevi açma hakları da vardır. Geniş çalışma alanları olması nedeniyle mezunların iş bulma olanakları yüksekmiş oluyor” dedi. ‘
Duruel ayrıca, ders müfredatına bölgede önem arz eden İngilizceye ilaveten 4 Dönem Boyunca devam edecek MESLEKİ ARAPÇA dersini de ekleyerek Sosyal Hizmetler eğitiminde de bir ilke imza attıklarını sözlerine ekledi.
thumbnail_DSC_2858_2

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.