NAZAN SAVAŞ, KADINLARIN HAYATTAKİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:46

NAZAN SAVAŞ, KADINLARIN HAYATTAKİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

NAZAN SAVAŞ, KADINLARIN HAYATTAKİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Son Güncelleme :

10 Mart 2015 - 9:56

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Hatay’da düzenlenen çeşitlik etkinliklerle kutlandı.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde sabah yapılan ve Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Dr. Nazan Savaş’ın da katıldığı tören saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Türk Kadınlar Birliği Antakya Şube Başkanı Nesime Yüksel Melek ve protokol eşlerinin de katıldığı törende Başkan Savaş’ın eşi Nazan Savaş, törene katılım gösteren kadınlarla sohbet etti ve kadınların dünyadaki önemine ve değerine dikkat çekti.
Bütün kadınların günlerini tek tek kutlayan Nazan Savaş, hayatın her alanında başarılı kadınların olmasının, bir ülkenin sosyal, siyasi, iktisadi ve sağlık alanında sağladığı kalkınmayı daha da hızlandıracağının mesajını verdi.
Türk Kadınlar Birliği Antakya Şube Başkanı Nesime Yüksel Melek ise törende yaptığı konuşmada Dünya Kadınlar Günü’nün her yıl 8 Mart’ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olduğunu hatırlatarak; “Kadın kimliğinin ön plana çıkması ile kadın ve erkek eşitliği hayatın her evresinde olmalıdır, demokrasinin gereği de budur. Kadınlar sadece 8 Mart’ta değil bütün yaşam boyunca erkeklerin adalet duygusu ile kendilerine destek vermeleri gerekmektedir.” dedi.
Atatürk anıtında düzenlenen tören HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Türk Kadınlar Birliği Antakya Şube Başkanı Nesime Yüksel Melek ile protokol eşlerinin törene katılan kadınlara karanfil dağıtması ile son buldu.
SAVAŞ

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.