NORVEÇLİ HEYETTEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 16:16

NORVEÇLİ HEYETTEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET

NORVEÇLİ HEYETTEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET
Son Güncelleme :

25 Kasım 2022 - 11:21

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi SİEUGreen projesinin koordinatörü Prof. Sjur Baardsen ve koordinatör yardımcısı Dr. Manoj Kumar Pandey Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.
17 ülke şehri arasından birinci seçilen HBB’nin proje uygulamasını yerinde görmek üzere gelen heyete HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Murat Bayram ve proje yöneticileri eşlik etti.
BAARDSEN: UMARIM BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARI SİZİN GİBİ BU ÖNEMLİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRİR
Ziyarette proje hakkında konuşan Prof. Sjur Baardsen, “Projenin merkezi Hatay. Sizler ile görüşmelerimiz ve bağlantılarımız her zaman devam edecek. Projede beraber olmaktan onur duyuyorum. Projenin uluslararası kanallarda yer alması da oldukça onur verici. Bu kıymetli proje sayesinde ekonomimiz de gelişecek. Avrupa Birliği de bu gibi projelere çok önem veriyor. Umarım bütün belediye başkanları sizin gibi bu önemli projeleri hayata geçirir” dedi.
SAVAŞ: HER YÖNÜYLE İNSAN, ÇEVRE VE SAĞLIĞA FAYDALI MÜTHİŞ BİR PROJE
Toprağa ihtiyaç duyulmadan yapılan projenin tüm dünyada yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden Lütfü Savaş, “Yapmış olduğumuz bu proje geleceğin projesi olabilir. Gıda daha çok istenen ve daha az bulunan pozisyonuna gelecek. Biz uzun süreden beri kırsal kalkınma projeleri gerçekleştiriyoruz. Çiftçimize ve üreticilerimize destek veriyoruz. Organomineral gübre üretiyor uygun fiyata Hatay’ın her bölgesine satıyoruz. Toprağa ihtiyaç duyulmadan üretim yapılmasından dolayı çok güzel bir proje. Ürettiğimiz ürünlerin hepsi steril ve organik. Bu gibi güzel projeleri arttırdığımız zaman tüm dünya bu işe girmek isteyecek. Her yönüyle insan, çevre ve sağlığa faydalı müthiş bir proje. Bu gibi önemli projeleri çoğaltmamız lazım” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Prof. Sjur Baardsen, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a Norveç’e özgü çeşitli hediyeler verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.