NOSTALJİK REYHANLI FOTOĞRAFLARI KİTAP OLUYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 15:07

NOSTALJİK REYHANLI FOTOĞRAFLARI KİTAP OLUYOR

NOSTALJİK REYHANLI FOTOĞRAFLARI KİTAP OLUYOR
Son Güncelleme :

01 Nisan 2021 - 18:39

Bu Haber 56 kez okunmuştur.
reklam

Gazeteci-Yazar-Araştırmacı Erhan PALABIYIK “Nostaljik Reyhanlı Fotoğrafları” adlı yeni bir kitap yayınlıyor.
Geçtiğimiz yıl “Her Yönüyle Kumlu” Adlı bir kitap yayınlayan Palabıyık gazetemize yaptığı açıklamada:1997 yılında Sürgün olarak geldiğim Hatayda onbinlerce kare fotoğraf çekip, arşivledim, kimi zamanlarda bu fotoğrafları Reyhanlı ilçesinde Belediye Hizmet binası ve Öğretmenevi önlerinde sergi açarak halka sundum, fotoğraflarımdan Reyhanlı “Kartpostalları” da yaptım, kimileri çeşitli ressamlar tarafından yağlı boya tablo resim yapıldı, kimileri ise kitap kapakları oldu, şimdi ise bu fotoğraflarımdan seçtiğim Reyhanlının Tarih, Kültür ve Doğasını,insanını anlatan karelerden bir kitap yapmak istiyorum.
Daha öncelerde Amik ve Anadolu Öyküleri, Ortadoğuya açılan altın kapı Reyhanlı ve Reyhanlı patlamasını içeren Sessiz Çığlık adlı kitaplar yapmıştım, Bu kitabımla ilçenin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum, büyük ve ağır bir toplumsal travma yaşayan Güzel ilçemiz Reyhanlı Kültür, Sanat ve Edebiyat çalışma ve etkinlikleriyle yeniden eski ruhuna kavuşacaktır. İlçe yöneticilerinin bu kitabıma gereken desteği vermelerini bekliyorum, özellikle bu tür çalışmalara her zaman destek olan Sayın Reyhanlı Belediye başkanı Mehmet Hacıoğlun’dan katkı bekliyorum.
Ben Yozgat doğumlu olmama rağmen Hatay genelinde tüm Gazeteci ve siyasetçiler çevresinde Reyhanlılı olarak bilinir ve tanınırım, nedeni ise sürekli buralarla ilgili kültürel çalışmalarda bulunmamdır, ben kendimi Reyhanlı’nın Fahri Hemşerisi sayıyorum, zaten halk ve yöneticilerde artık beni kanıksayıp böylece kabul etmişlerdir, sevgi ve saygı çerçevesinde çalışmalarda bulunuyorum,bu kitabıma işadamlarını ve esnaflarımızında katkı sağlamasını diliyorum.
Yapacağım kitapta yaklaşık 1000 adet Fotoğraf olacak,imkanım olursa kitabımı renkli ve 500 sayfa olarak tasarımladım, imkanlarım kısıtlı olursada Siyah-Beyaz olarak yayınlamayı tasarladım. Bu kitabın basımı en kısa sürede, Ramazam Bayramı öncesinde olacaktır. Reyhanlıyı Türkiye genelinde tanıtacak olan bu eserim iyi bir elçi Kültür elçisi olacaktır.
700 sayfalık bir Başka ilimize ait olan Edebiyat kitabını yine bitirdim ve bugünlerde basıma girecek, daha önceden çekmiş olduğum bu Fotoğraflar aynı zamanda Reyhanlı ve gelecek içinde iyi bir arşiv olarak yerini alacaktır.
Reyhanlı’da 8 Temmuz Gazetesini’de kuran Palabıyık ileriki süreçte “REYHANLININ TANINMIŞ ÜNLÜLERİ” adlı bir kitabımı yayınlayarak sunmayı planlıyorum. Reyhanlının benim hayatımda çok özel bir yeri var ben ünlü Fotoğraf sanatçısı olan rahmetli Ara Güler gibi binlerce kare çektim ama bunları yaşarken kitaplaştırmak ve gelecek nesillere bir kültür mirası bırakmak istiyorum diyen Gazeteci-Yazar-Araştırmacı Erhan Palabıyık, katkılarından dolayı Reyhanlı Milletvekilimiz Hüseyin Şanverdi’yede, GİZEM Gazetesi sahibi Ecevit Cemiloğlu’na ve İLKE Gazetesi sahibi Abit Kızılca’ya dostluklarından, yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.