Öğrenci servis yöneticileri bilgilendirildi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 18:58

Öğrenci servis yöneticileri bilgilendirildi

Öğrenci servis yöneticileri bilgilendirildi
Son Güncelleme :

15 Eylül 2017 - 13:12

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesinde Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından Türk ve Suriyeli öğrenci servis şoförlerine öğrenci taşımacılığı ile ilgili ayrıntılı bilgi verildi.
Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser Yardımcısı Abbas Tanyeri, Emniyet Müdürlüğü salonunda yapılan toplantıda servis şoförlerine trafik kuralları, okul servisi yönetmenliği ve servis sürücülerinin uyması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi. Emniyet kemeri kullanımının yanı sıra hız sınırı, ışık ihlali, araçların modifiye edilmemesi, gürültü kirliliği gibi önemli konularda dikkatli olunmasını istedi.
Trafikte kurallara uymayanların ilçe genelindeki denetimler ve plaka tanıma sistemi (PTS) kameralarla tespit edilip gerekli yasal uygulamanın yapılacağını belirten Tanyeri, okulların açılması ile servis denetimlerinin sıkı şekilde yapılacağını bu konuda emniyet mensuplarına yardımcı olunmasını istedi.
Ayrıca, öğrenci taşıyan Suriyeli servis araçları da Türk araçlarındaki mevzuatlara göre uygun hale getirilmesinin zorunlu olduğunu, Ticari ve okul servisleri olarak öğrencilere, vatandaşlara diğer sürücülere örnek olunması ve öğrenci velilerine güven verilmesi için kurallara uyularak daha duyarlı hizmet verilmesinin yanı sıra servis araçlarında Trafik Tescil Denetlemenin verdiği plakaların geçerli olacağı kaydedildi. Eğitim öğretim süresince öğrencilerin ve diğer sürücülerin güvenliğinin sağlanması ve trafiğin tehlikeye düşürülmemesi için sürücülerin daha dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.
Bu arada servis sahiplerinin görüş ve düşünceleri alınarak soru cevap şeklinde devam eden toplantıya Trafik Ekipler Amiri Hanifi Dağdeviren, polis memurları ve servis şirket yöneticileri katıldı.
3

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.