Öğrenirken para kazanacaklar « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:11

Öğrenirken para kazanacaklar

Öğrenirken para kazanacaklar
Son Güncelleme :

05 Aralık 2017 - 8:56

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necmettin Zaroğlu, Sosyal Destek Programı(SODES) desteği ile açacakları 2 ayrı kursta katılımcıların meslek öğrenirken para kazanacaklarını söyledi.
Reyhanlı TSO Başkanı Necmettin Zaroğlu, hazırladıkları ‘Kültür ve Gastronomi Evi’ projesinin SODES tarafından kabul edildiğini ve bu kapsamda Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu ile sözleşme imzaladıklarını belirtti. Koordinatörlüğünü TSO Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Abay’ın yaptığı projede yer alan bilgisayar ve aşçılık kurslarında 40’ar kişiden toplam 80 kişiye 2’şer ay süreyle eğitim verileceğini belirten Zaroğlu, kursiyerlerin bir yandan meslek öğrenirken diğer yandan da günde 20 TL ücret alacaklarını söyledi.
Zaroğlu, “SODES’e sunduğumuz projemiz kabul edildi. Bilgisayar ve aşçılık kursu açarak 80 kişiye eğitimden sonra MEB onaylı sertifika da verilecek. Amacımız işsiz gençlerin meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. TSO olarak gelecek günlerde daha farklı projeler hazırlayarak ilçemize ve gençlerimize yararlı olmaktır” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.