Okulda Yangın Tatbikatı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Haziran 2021 - 09:05

Okulda Yangın Tatbikatı

Okulda Yangın Tatbikatı
Son Güncelleme :

28 Nisan 2016 - 17:50

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ekipleri tarafından Reyhanlı’daki Cumhuriyet İlkokulu’nda yangın tatbikatı yapıldı.
Tatbikata, Hatay Büyükşehir Belediyesi, HATSU İnsan Kaynakları Şube Müdürü Metin Savaş, Engelliler Birim Sorumlusu Hüseyin Ateşer, Reyhanlı İtfaiye Müdürü Muhammed Kahraman ve Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri katıldı.
Tatbikat düzenlenen okulda temsili olarak yangın çıkartılarak, itfaiyecilerin yangına müdahalesi canlandırıldı. Gerçeği aratmayan tatbikatta İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri yangına 1 araç ve 4 personel ile müdahale etti.
Bir yandan alevleri kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekipleri bir yandan da yanma tehlikesi yaşayan öğrencileri yangın bölgesinden uzaklaştırdı.
İtfaiye Dairesi yetkilileri, verilen eğitimlerle her türlü doğal ve beşeri afete zamanında ve doğru bir şekilde müdahale etmek, can ve mal kaybını asgari düzeyde tutmak, afet ve yangınlar konusunda da bilinç aşılamayı hedeflediklerini söyledi.
(Haber Merkezi)
1445674DSC_74301445721DSC_7450

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.