Ömer Faruk Temel yürekleri ısıttı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 17:15

Ömer Faruk Temel yürekleri ısıttı

Ömer Faruk Temel yürekleri ısıttı
Son Güncelleme :

22 Aralık 2022 - 18:16

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Fetih İnsani yardım Vakfı Hatay İl Temsilcisi Ömer Faruk Temel, kış şartlarında zorlukla yaşamlarını idame ettiren 250 ihtiyaç sahibi çocuğa ve Suriye’nin İdlib, Afrin, Halep illerinin kısal kesimlerinde yaşayan 2600 ihtiyaç sahibi savaş mağduru çocuğa mont ve bere dağıtımı gerçekleştirdi.
Kışın insani dramın arttığı bölgede insanların tek umudu olan Türkiye adına yardım gerçekleştiren Fetih İnsani yardım Vakfı Hatay İl Temsilcisi Ömer Faruk Temel, ellerden önce kalpleri ısıtarak bir kez daha kamuoyunun takdirini kazandı.
TEMEL:” İMKANI OLAN YARDIM ELİ UZATSIN”
Yardım faaliyetinin ardından kısa bir açıklama yapan Fetih İnsani yardım Vakfı Hatay İl Temsilcisi Ömer Faruk Temel, “Gönül coğrafyalarımızda yaşanan kan ve gözyaşı dinmiyor. İdlib tabiri caizse ‘küçük kıyameti’ yaşıyor. Bu kış mevsiminde yağmurda, çamurda, karda yaklaşık 4,5 milyon insan yaşam mücadelesi veriyor. Bu aileler arasında yetimler, dullar, yaşlılar, hastalar bulunuyor. Maalesef Türkiye’den başka yardım yapan ülke de yok. Türkiye’deki birçok yardım kuruluşu yardımda bulunuyor ama yetmiyor. Bu soğuklarda İdlib’de çadırda battaniyesi, ekmeği, sobası ve kömürü olmayan insanlar yaşıyor. Biz zaman zaman yardım dağıtımları için bölgeye gidiyoruz, özellikle çocuklar üşüyor, ayağı çıplak halde yaşıyor. Çocuklar için mont, bere, bot gibi yardımlar ulaştırmaya çalışıyoruz. Özellikle bölgede, un, patates, soba, kömür, gıda ihtiyaçları var. Bu zorlu kış aylarında insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için çok acil yardımda bulunmamız lazım. Az çok demeden yardımda bulunalım çünkü bizlerden bir umutla yardım bekliyorlar. O soğuklarda sobasız, battaniyesiz yaşamaya mecbur kalınan yerde insanların ölmemeleri zaten bir mucize. İnsanlık dramının yaşandığı bu bölgeye tüm imkanı olan ihtiyaç sahiplerinin el uzatmasını hassaten rica ediyorum” dedi.
Yardımların ulaştığı yüzlerce çocuk yüzlerinde oluşan gülümseme ile Temel’e teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.