ÖNTÜRK’ÜN HATAY’I İHYA EDECEK PROJELERİ 3 MART’TA TANITILIYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 02:18

ÖNTÜRK’ÜN HATAY’I İHYA EDECEK PROJELERİ 3 MART’TA TANITILIYOR

ÖNTÜRK’ÜN HATAY’I İHYA EDECEK PROJELERİ 3 MART’TA TANITILIYOR
Son Güncelleme :

26 Şubat 2024 - 17:57

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Hatay’ı gerçek belediyecilik çalışmaları ile imar ve ihya edecek çalışmaları kamuoyuna duyurdu.
3 Mart’ta gerçekleşecek olan tanıtım toplantısı öncesinde 5 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı projelerin bir kısmını kamuoyuna duyuran Öntürk’ün açıkladığı projeler kent kamuoyunda heyecan yarattı.
“HATAY’DA YÜZLER ÖNTÜRK İLE GÜLECEK”
Öntürk yol, su, altyapı, konut ve kentin geleceğine ışık tutacak projelerini şu şekilde sıraladı;“Hatay’da Yüzler Gülsün” diye seferberlik ruhuyla çıktığımız bu yolda şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak, imar ve ihya etmek için canla başla çalışacağız.”dedi.
ÖNCELİĞİMİZ HATAY’IN AYAĞA KALKMASI
Hatay’ımızı, üzerinde titizlikle çalışarak hazırlanan projelerle adeta baştan inşa edeceğine vurgu yapan Mehmet Öntürk; “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimiz için evler inşa ederek güvenli konutlara uygun ve ucuz erişim imkanı sağlayacağız.1000 nüfus üstü kırsaldaki mahallerimize içerisinde taziye ve toplantı salonlarının olacağı toplantı salonlarının olacağı kadınların sosyal ve kültürel faaliyetlerini yapacağı 100 meydan yapacağız. Hatay’ımızı tarihiyle, kültürüyle gastronomisiyle, deniziyle, Yaylalarıyla, tarımıyla turizm cenneti haline getireceğiz.” Dedi.
HER ANINDA HEP YANINDA
Yapılacak projelerle tüm Hatay’ı kucaklayacaklarını ifade eden Öntürk: “Emeklilerimizin ve esnafımızın her zaman destekçisi olacağız.Çınarlarımız yaşlılarımızı, özel çocuklarımızı her zaman el üstünde tutacağız.Gençlerimizi, eğitim kültür-spor ve istihdam alanında destekleyeceğiz. Kadınlarımızı, hayatın her anında Hatay’ın her yanında istihdam, mesleki eğitim ve sosyal projelerle destekleyeceğiz.Çiftçimizin, sanayicimizin, üreticimizin her zaman yanında olacağız. Depremde şehit olan kardeşlerimizin bu dünyaya bıraktıkları emanetlere sahip çıkacağız. Yaralı kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Bu hedeflerimizi ayakları yere basan projelere dönüştürürken; konunun uzmanlarıyla, akademisyenlerle, meslek örgütleriyle ve başarılı yerel yöneticilerle uzun uzun çalıştık.Tüm bunları ve daha fazlasını hep birlikte gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.
Öntürk, 3 Mart Pazar günü saat 14.00’te Hatay Merkez Spor Salonunda (Hatay Stadyumu Yanı) tüm projelerini detaylarıyla kamuoyuna tanıtacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.