OSB’de yer tespiti tamamlandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 09:59

OSB’de yer tespiti tamamlandı

OSB’de yer tespiti tamamlandı
Son Güncelleme :

01 Ağustos 2017 - 9:28

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde 130 hektarlık alanda yapılması planlanan Organize Sanayi Bölgesi(OSB), yer tespiti tamamlandı.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hatay Valiliği, Reyhanlı Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) işbirliği ile yapılması planlanan OSB ile ilgili son değerlendirme toplantısı yapıldı. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası salonunda yapılan toplantıya Babanlık görevlileri, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ve TSO Başkanı Necmettin Zaroğlu ile ilgili bakanlık görevlileri katıldı.
Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Güverada Mahallesi’nde 130 hektarlık alanda TSO öncülüğünde başlatılan çalışmaya belediye olarak destek verdiklerini belirterek, “İlçemizde kayalık olan alanı değerlendirmek için başlattığımız çalışmada önemli mesafe alındı. Ekonomiye kazandırılması ve yatırımcıların bölgeye gelmesi ile sınır şehir olan ilçemizde canlılık olacaktır. Özellikle Suriye sınırına yakın Cilvegözü Gümrük Kapısı’nın da bulunduğu şehrimizin geleceği açısından önemli bir yatırım olarak görüyoruz. Suriye savaşının sona ermesi ile bu ülkeden de bir çok yatırımcının geleceğini düşünüyorum. Ekonomiye kazandırılması ve işsizliğin de azaltılması açısından bizim için çok önemlidir” dedi.
Suriyelilerle birlikte 200 bine ulaşan nüfuslu ilçede OSB’nin öneminden söz eden TSO Başkanı Necmettin Zaroğlu, Suriye’de 6 yıldır süren iç savaşın Reyhanlı’nın ekonomisine ciddi açıdan zarar verdiğini belirterek, “OSB ile Reyhanlı ve çevresi canlanacak. Yerli ve yabancı birçok yatırımcı bölgeye gelecek. Suriye’nin imarı için yapılacak çalışmalarda aralarında nakliye ile diğer sektörler olmak üzere Reyhanlı ve çevre illerde yararlanacak. Gerçekleşecek büyük yatırımlarla işsizlikte ortadan kalacak, ekonomi canlanacak. Hatta bizi bekleyen ciddi yatırımcılar var” diye konuştu. Zaroğlu, toplantıya katılan bakanlık görevlilerinin Güverada Mahallesi’nin kayalık alanda OSB yapılmasında olumlu yönde görüşlerini belirttiğini kaydetti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.