ÖZEL SEVGİ HASTANESİ, VATANDAŞIN HİZMETİNDE! - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 10:02

ÖZEL SEVGİ HASTANESİ, VATANDAŞIN HİZMETİNDE!

ÖZEL SEVGİ HASTANESİ, VATANDAŞIN HİZMETİNDE!
Son Güncelleme :

07 Şubat 2017 - 8:59

Bu Haber 85 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da ilk olan son teknolojik cihazlarla donanımlı Reyhanlı “Özel Sevgi Hastanesi”, görkemli bir tören ile hizmete açıldı.
Reyhanlı ilçesinin ilk özel hastanesi olma özelliğini taşıyan “Özel Sevgi Hastanesi” görkemli bir açılış töreni ile hizmete açıldı. Son teknolojik cihazlarla donatılan, uzman doktor ve tecrübeli personeli ile örnek olma hedefinde olan Özel Sevgi Hastanesinin açılışına, Hatay valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Hatay Büyükşehir Belediye başkanvekili Serdar Güven, Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun, Reyhanlı Belediye başkanı Hüseyin Şanverdi, Hatay İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sebahattin Yılmaz, Hatay İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Antakya Ticaret Borsası başkanı Mehmet Ali Kuseyri, siyasi parti temsilcileri, resmi kurum temsilcleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katılım gösterdi.
ALTUNLU; “GURURLUYUZ, MUTLUYUZ…”
Açılışta bir konuşma yapan Özel Sevgi Hastanesi yönetim kurulu başkanı Gökhan Altunlu, Reyhanlı’ya böylesine donanımlı bir hastane kazandırdıkları için gururlu ve mutlu olduklarını söyledi. Altunlu, konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi; “Hasta ve hasta yakınlarının sağlık sorunlarını, yüksek teknolojik donanımlarla en rahat edebilecekleri biçimde gidermeye çalışırken, insani ve tıbbi etik prensipleri, disiplin ve sorumluluk anlayışıyla birlikte her daim ön sırada bulundurduk ve hizmetlerimizi bu şekilde sürdüreceğiz.”dedi. Hastane yönetim kurulu başkanı Gökhan Altunlu konuşmasının sonunda, hastanenin açılmasında büyük emekleri olan Vali Erdal Ata’ya, Milletvekili Fevzi Şanverdi’ye, Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş’a, Reyhanlı Belediye başkanı Hüseyin Şanverdi ve Hatay İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki’ye teşekkür ederek, plaket takdim etti.
HÜSEYİN ŞANVERDİ;”REYHANLI’NIN ÖNEMLİ BİR AÇIĞINI KAPATTILAR”
Açılışta yaptığı konuşmada, Özel Sevgi Hastanesi yatırımını gerçekleştiren ortaklara şükranlarını sunan Reyhanlı Belediye başkanı Hüseyin Şanverdi, şu ifadelere yer verdi; “Reyhanlı’nın önemli bir açığını kapattılar. Böyle yatırımların bu bölgede sürmesini diliyoruz ve tüm yatırımcılarımızı Reyhanlı’ya davet ediyoruz.” dedi.
SERDAR GÜVEN; “BÖLGEMİZE ŞİFALAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) başkanvekili Serdar Güven ise, yaptığı konuşmada HBB başkanı Lütfü Savaş’ın selamlarını ileterek, Özel Sevgi Hastanesinin bölgeye şifalar getirmesini dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
FEVZİ ŞANVERDİ; HASTANEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM
Daha sonra kürsüye çıkan Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Reyhanlı’ya kurulan Özel Sevgi Hastanesine sahip çıkılması ve kıymetinin bilinmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ak Parti hükümeti olarak sağlık sektöründe atılımlar yaptıklarını ifade eden Şanverdi, kısa bir zaman sonra Reyhanlı’nın yeni bir devlet hastanesine kavuşacağının müjdesini verdi.
VALİ ERDAL ATA; SAĞLIK, SON DERECE ÖNEMLİ BİR SEKTÖRDÜR
Hatay Valisi Erdal Ata ise böylesine güzel bir hastanenin açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Hastanenin Reyhanlı’mıza, ilimize ve bu bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini belirten Vali Ata, ‘’Reyhanlı’ya ilk ziyaretimde binayı dıştan gördüm, sorduğumda hastane olduğunu söylediler. Açılışı bugüne kısmet oldu. Böyle bir hastanenin bir gün dahi hizmetten mahrum kalmasını ülkemiz için bir kayıp olarak görüyorum. Bu zamana kadar bir hayli zaman kaybetmişler, inşallah bundan sonra en iyi şekilde bölge halkına hizmet etmeye çalışacaklar. ‘’ dedi.
İlimizde 11 devlet hastanesi, 11 özel hastane, 1 tane de araştırma hastanesi olmak üzere toplam 23 hastanenin bulunduğunu ifade eden Vali Ata, ‘’Bu hastane ile beraber ilimizdeki hastane sayısı 24’e çıkmakta ve ilimizdeki yatak kapasitesi de 3816’ya ulaşmaktadır. Reyhanlı’da yeni bir hastanenin de ihalesi yapıldı. Eğer inşaatında bir aksama ya da gecikme olmazsa 2018 yılının Eylül sonunda bitip hizmete açılması planlanmaktadır. O da 100 yataklı modern bir hastane olacaktır. Aynı bu hastane gibi bölge halkına hizmet vermeye gayret edecektir. Ben bir vali olarak görev yaptığım her yerde özel sektörün gerek eğitim, gerekse sağlık ile ilgili mutlaka yatırım yapması gerektiğine inanıyorum. Bu tür tesislerin sayısı ne kadar çok olursa Devlet olarak yükümüz o derece hafifleyecek ve vatandaşlarımıza da daha iyi şartlarda hizmet verme şansına sahip olacağız.’’ dedi.
Son 10 yıllık sürece bakıldığında Türkiye genelinde sağlık alanında gerek özel sektör gerekse kamu tarafından çok büyük yatırımların yapıldığını dile getiren Vali Ata, “Bu alanda çok önemli mesafeler kat edildi. Göreve başladığım ilk yıllarda hastanelerimiz askeri koğuşlara benzerdi. Yeri geldiğinde 5 yeri geldiğinde 10 hasta bir arada yatar, tuvaletleri ortak kullanırlardı. Ama bugün Avrupa standartlarında, belki Avrupa’nın birçok ülkesinden de daha kaliteli hizmet veren hem kamu hem de özel hastanelerimiz var. Bu gerçekten ülkemiz adına sevindirici bir olaydır. ’’ şeklinde konuştu.
Günümüzün en modern teknolojisi ile bölge halkına hizmet verecek olan bu hastanenin aynı zamanda 200 kişiye de istihdam sağladığını ifade eden Vali Ata, “Hem sanayi sitesinin bitirilmesi konusunda hem de organize sanayi bölgesi ile ilgili Valilik olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Reyhanlı’da hiç değilse bundan sonra da bunun gibi istihdam yaratıcı tesislerin açılmasına vesile olacağız.’’ dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi ve Özel Sevgi Hastanesi, yetkililer eşliğinde gezilerek detaylı bilgi alındı.
DSC_0630DSC_0616011016

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.