PATLAYICI MADDELERLE İLGİLİ TEDBİRLER ALINDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:26

PATLAYICI MADDELERLE İLGİLİ TEDBİRLER ALINDI

PATLAYICI MADDELERLE İLGİLİ TEDBİRLER ALINDI
Son Güncelleme :

06 Ocak 2017 - 8:23

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valiliği, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla çatapat, havai fişek, maytap gibi patlayıcı maddelerle ilgili tedbirler aldı.
Hatay Valiliği mevcut huzur ve sükunet ortamının sürekliliğini sağlamak, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla proteknik maddelerin (çatapat, havai fişek, maytap) satışı ve kullanımı ile ilgili olarak alınan tedbirler aldığını duyurdu.
19 Kasım 2015 tarihli 2015/11 sayılı Valilik Genelgesinde çatapat, havai fişek, maytap gibi proteknik maddelerin satış izni bulunmayan bakkal ve marketlerde satışına izin verilmeyeceği kaydedildi.
Genelgede Vatandaşlar düğün ve eğlencelerde kullanılmak istenen şenlik ve işaret fişeklerinin mülkü idare amirliğinden izin alınarak kullanabilecek. Mülki amirliğinden izin olmayan kişilere işyeri ve mekan sahibi tarafından izin verilmeyecek.
Hatay Valiliği Tarafından Yayınlanan genelgede proteknik maddelerin, Antakya ve Defne ilçelerinde bulunan, Atatürk, Cumhuriyet, Harbiye, Kemal Paşa, Uzunçarşı, Fatih, Ayşe Fitnat Hanım, Gündüz, İnönü, İstiklal, Vilayet, Şükrü Balcı, Saray, Hürriyet, Silahlı Kuvvetler, Mehmet kafadar caddelerinde, Parklar, Hastaneler ve eğitim kurumları yakınlarında şenlik ve işaret fişeklerinin kullanılması yasaklandığı belirtildi.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.