POLİS, TÜRK PLAKASI ALINMAYAN SURİYELİLERİN ARAÇLARINI TOPLUYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 10:19

POLİS, TÜRK PLAKASI ALINMAYAN SURİYELİLERİN ARAÇLARINI TOPLUYOR

POLİS, TÜRK PLAKASI ALINMAYAN SURİYELİLERİN ARAÇLARINI TOPLUYOR
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2015 - 13:23

Bu Haber 49 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tanınan sürenin dolması nedeniyle aracına Türk plakası alınmayan Suriyelilere ait araçları bağlayarak, gümrük müdürlüğüne teslim ediyor.
Suriye’deki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye gelen Suriyelilere ait araçlara, geçici Türk plakası verilmesi ile ilgili 20 Nisan 2015’da başlayan uygulama 31 Temmuz günü sona erdi. Kara yolları trafik yasası uyarınca tanınan süre içerisinde bulunduğu yerde Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve denetleme Büro Amirliklerine başvuran Suriyeliler araçlarına Türk plakası aldı. Reyhanlı İlçesi’nde bu güne kadar yaklaşık 800 araca 31 SAF harf grubu ile başlayan Türk plakası verildi. Ancak tanınan süre 31 Temmuz 2015 günü sona erdi. Bu nedenle de, tanınan süre içerisinde, Türk plakası takılmayan Suriyelilere ait araçlar Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından bağlanarak Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü’ne teslim edilmeye başlandı. Ağustos ayı başından bu yana da 15 aracın bağlandığı ve gümrüğe teslim edildiği belirtildi.
suriye plakalı araçsuriye  plakalı araç-1

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.