POLİS’TEN “EĞLENCENİZ MUTLU SONLA BİTSİN” PROJESİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:33

POLİS’TEN “EĞLENCENİZ MUTLU SONLA BİTSİN” PROJESİ

POLİS’TEN “EĞLENCENİZ MUTLU SONLA BİTSİN” PROJESİ
Son Güncelleme :

10 Nisan 2015 - 9:26

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü, Belediye ve Müftülüğün ortaklaşa hazırladığı ‘Eğlenceniz Mutlu Sonla Bitsin’ projesi kapsamında düğünlerde havaya ateş edilmemesi istenirken, vatandaşlarda afiş ve broşürle uyarılıyor.
Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’ne bağlı ekipler proje kapsamında hazırlanan resimli afiş ve broşürleri duvarlara bilboardlara ve otobüs duraklarına asarak halkı bilgilendiriyor.
Genelde kır düğünlerinde yaşanan ve maganda kurşunu diye tabir edilen, düğünlerde havaya ateş edilmesi ile yaşanan olumsuzlukları önlemek amacıyla hazırlanan ‘Eğlenceniz Mutlu Sonla Bitsin’ projesinde, polis ekipleri düğünleri de ziyaret edecek ve tebrik ederek gerekli uyarıda bulunacak.
Düğünlerde silahla ateş etmenin cezasının ise TCK’nın 170’nci maddesine göre 6 ay-3 yıl arasında hapis cezası olduğu belirtildi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.