Protokol ile halk bayramlaştı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 22:13

Protokol ile halk bayramlaştı

Protokol ile halk bayramlaştı
Son Güncelleme :

16 Eylül 2016 - 9:38

Bu Haber 34 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde, Kurban Bayramı nedeniyle protokol ile halk bayramlaştı.
Törende konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Türkiye’nin zor dönemden geçtiğini söyleyerek, bir yandan FETÖ, bir yandan IŞİD, PKK ve PYD ile mücadele edildiğini belirtti.
Türkiye’nin daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Şanverdi, “15 Temmuz’da, bayrağımıza, Cumhuriyetimize, dinimize sahip çıktıysak bunan sonra da omuz omuza sahip çıkacağız. Milletimizle tüm zorlukları aşacağız. Türkiye bundan sonra daha, huzurlu, mutlu olacak” dedi.
Kaymakam Tuncay Dursun, Suriye’de iç savaşın sona ermesini ve akan kanın durmasını temenni ettiğini belirtti.
Gezi olayları, 17-25 Aralık yargı darbesinden söz eden AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, “Allah, bu cennet vatana bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Ülkemiz bir daha 15 Temmuz’ları yaşamasın. Aziz milletimiz hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşsın” dedi.
15 Temmuz’daki askeri darbenin bir avuç vatan haini tarafından yapıldığını söyleyen Şanverdi, ancak milletin göz bebeği ordu ile bu vatan hainlerini birbirinden ayırmak gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“15 Temmuz akşamı ile adeta bir kalkışma, bir isyan, adeta bir askeri darbe karşı ile karşıya kaldık. Askeri darbe deyince şunu ayırmak lazım. Bizim göz bebeğimiz ordumuzun içine sızmış olan bir avuç hainin yapmış olduğu bir kalkışmadır. Bunların göz bebeği ordumuzla aslında uzaktan yakından alakası yoktur. Bundan sonra bu İstiklal ve istikbal mücadelemiz için nasıl ki 15 Temmuz akşamı bir ay boyunca demokrasi bekçiliğimizi yaptıysak bundan sonrada bu ülke için bu vatan ve bayrağımız için bekçiliğimize devam edeceğiz. Gözümüzü dört açacağız. Ülkemizin birliğine beraberliğine kast etmek isteyen o hainlere göz açtırmayacağız. Bunların inlerine gireceğiz, dedik ve girdik.”
Belediye binası önündeki bayramlaşmaya, Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Mülki İdare Amiri Mehmet Eriş, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yasin Dikici, 4. Hudut Bölük Komutanı Yüzbaşı Özgür Çet, AK Parti İlçe Başkanı Musa Yüksekgönül, STK Başkanları, belediye meclis üyeleri, AK Parti yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.