R.T.S.O. BAŞKANI NECMEDDİN ZAROĞLU, “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 14:48

R.T.S.O. BAŞKANI NECMEDDİN ZAROĞLU, “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

R.T.S.O. BAŞKANI NECMEDDİN ZAROĞLU,  “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”
Son Güncelleme :

02 Ekim 2015 - 10:19

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmeddin Zaroğlu, oda ile ilgili yapılan faaliyetleri açıkladı. Zaroğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Saygıdeğer Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ,çok kıymetli hemşerilerim ‘ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır’ düsturu ile arkadaşlarımızla yola çıktığımız bu onurlu görevi layığı ile yerine getirmeye çalışıyoruz.
İlçemiz ve üyelerimiz için daha iyi nasıl hizmet edebiliriz düşüncesi içerisindeyiz.
Odamız ile ilgili yapmış olduğumuz faaliyetleri sizlerle paylaşmak istiyorum;
Seçim beyannamesinde belirttiğimiz gibi en kısa süre içerisinde Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasına yakışır bir hizmet binamızı yapmaktı. Şükürler olsun binamızın kaba inşaatı bitmek üzere, Atatürk caddesi üzerinde yapılan binamız yalnız Reyhanlı’mıza değil Tüm Hataya örnek teşkil edecek bir yapıya ve donanıma sahip özellikte olacaktır.
Komşu ülke Suriye’de yaşanılan sıkıntılardan dolayı Cilvegözü Gümrük sahası dışında Gümrük ve Ticaret Bakanlığında defaten yapılan görüşmeler sonucunda ikinci bir Gümrük sahasının yapılmasını ve bu sahanın alt yapısının bitirilme aşamasına gelinmesini sağladık. Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü’ne yakın bir alan içerisinde nakliyecilerimizin araçlarını park edecekleri randevu sistemi ile gümrük sahasına giriş yapabilecekleri rahat bir çalışma ortamının oluşturulması çalışmaları devam etmektedir.
KOSGEB ile işbirliği yaparak ilçemizde yeni bir iş kurmak isteyen gençlerimiz için girişimcilik kursu düzenleyerek KOSGEB’den hibe desteği ve uzun vadeli faizsiz kredi imkanı alınmasına vesile olduk, 2013 Mayıs ayında yaşadığımız menfur saldırı sonucu ilçe ekonomisinde yaşanan daralmadan dolayı dört yüz Kobi ve esnafımıza yine KOSGEB aracılığıyla tavan yüz bin TL olan ilk yıl ödemesiz, iki yıl ödemeli faizsiz kredi desteği sağladık.
TOBB bünyesinde kurulan Tarım kurulunda bulunduğum görevden dolayı, özellikle bölgemiz tarımında önemli yeri olan pamuk ekimi ile ilgili sıkıntıları devamlı gündemde tutarak bölgemizde Beyaz Altın olarak adlandırılan pamuktaki girdilerin düşürülmesi ve desteklenmesinin artırılması için kurul nezdinde Tarım Bakanlığına yapılan girişimler sonucu destek priminin arttırılmasını sağladık.
Reyhanlı barajı ovamız için büyük bir öneme sahiptir. Bununla ilgili olarak Tarım ve Köy işleri Bakanlığına hem yazılı hem de sözlü olarak girişimlerde bulunduk. Barajımızdaki çalışmalar devam etmektedir.
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında; TOBB’un katkılarıyla Ramazan ayında ve okulların açıldığı dönemde ihtiyaç sahibi üç bin aileye gıda ve kırtasiye yardımında bulunduk.
Çevre illerde düzenlenen çeşitli fuar ve etkinliklere konu ile ilgili üyelerimizin katılımını sağladık. Fuar organizasyonlarıyla ilgili daha geniş katılımların sağlanması için gerekli girişimlerimiz devam etmektedir.
Sivil toplum örgütleri olarak dört yıllık fakülte isteğini sayın Rektörümüzle paylaştık ve Reyhanlı’mıza kazandırılması yönündeki girişimlerimiz devam etmektedir.
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet kalitesinin arttırılması için İSO 9001 Kaliteli belgesini odamıza kazandırıp, akreditasyon çalışmalarımız devam etmekteyiz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.