R.T.S.O. BAŞKANI NECMETTİN ZAROĞLU, “BAZI ÜLKELER SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPIYOR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Mayıs 2021 - 12:27

R.T.S.O. BAŞKANI NECMETTİN ZAROĞLU, “BAZI ÜLKELER SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPIYOR”

R.T.S.O. BAŞKANI NECMETTİN ZAROĞLU,  “BAZI ÜLKELER SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPIYOR”
Son Güncelleme :

23 Eylül 2015 - 13:29

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

“Bayram, barışa açılan kapı olsun” “Bayramı buruk kutluyoruz” “İnsan hayatı her şeyden önemli”

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin ZAROĞLU, Kurban Bayramı’nın dünyadaki tüm ülkeler adına ‘barışa açılan kapı’ olmasını diledi.
Başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde devam eden savaşların yaşlı, kadın, çocuk ayrımı yapmadan masum insanları hayattan kopardığını vurgulayan ZAROĞLU, “Hiçbir şey ama hiçbir şey insan hayatından daha önemli değildir” dedi.
Bayramın sevgi, kardeşlik ve hoşgörü anlamı taşıdığını dile getiren ZAROĞLU, “Maalesef savaş çığırtkanı ülkelerin samimiyetten uzak bir görüntü sergilemesi savaşların sona ermesini engelliyor” dedi. Ortadoğu’daki kaos nedeniyle başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere ülkemizin genel anlamda bir tehditle karşı karşıya olduğunu vurgulayan ZAROĞLU, “İslam coğrafyasında İslam dinini kullanarak insanların katline neden olanlar kadar ekonomik ve siyasi imkanlarına rağmen kadın ve çocukların ölümüne sessiz kalanlar da vebal altındadır. Yanı başımızda bir insanlık dramı yaşanırken, ülkemizde ekonomik sorunlarla adeta boğuşan, çocuklarının giyim-kuşam ihtiyaçlarını karşılayamayan binlerce aile varken bayramı bayram gibi kutlayamamanın üzüntüsü içerisindeyiz” diye konuştu.
Sağduyulu her insanın terörün her türlüsüne ve savaşlara karşı çıkmasının önemine işaret eden Başkan ZAROĞLU, “Tüm olumsuzluklara rağmen ulusumuzun bayramını en içten dileklerimle kutluyor, barış, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.