REYHANLI ARITMA TESİSİNDE SON ÇALIŞMALAR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Nisan 2021 - 10:20

REYHANLI ARITMA TESİSİNDE SON ÇALIŞMALAR

REYHANLI ARITMA TESİSİNDE SON ÇALIŞMALAR
Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 8:07

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), çevre sağlığını daha da iyileştirmek amacıyla hayata geçirdiği dev projelerinden biri olan Reyhanlı Atıksu Arıtma Tesisi’nde sona gelindiğini duyurdu.
Maliyeti 4 milyon 300 bin TL olan tesisin yüzde 98’inin tamamlandığını açıklayan Genel Müdürlük, tesisin aktif hale getirilmesiyle birlikte günde 8 bin 800 metreküp atıksuyun arıtılacağını ve arıtılan suyun da Reyhanlı ilçesindeki Afrin Çayı’na temiz bir şekilde deşarj edileceğine dikkat çekti.
Evsel ile sanayi atıkların tek bir noktada toplanmasıyla birlikte kötü kokuların, çevre kirliliğinin önüne geçileceğini ayrıca, sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulduğunun altını çizen İdare, arıtma tesisinin tamamlanmasıyla birlikte Reyhanlılı hemşehrilerimizin son sistem ve modern bir tesise kavuşacağını müjdeledi.
HATSU, hayata geçen arıtma tesisi projeleriyle herkesin ortak yaşam alanı olan doğanın zarar görmesini engelleme ve gelecek nesile tertemiz aktarmak amacında olduklarını vurguladı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.