REYHANLI ASRİ MEZARLIK KOMPLEKSİ’NİN TEMELİ ATILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:16

REYHANLI ASRİ MEZARLIK KOMPLEKSİ’NİN TEMELİ ATILDI

REYHANLI  ASRİ MEZARLIK KOMPLEKSİ’NİN TEMELİ ATILDI
Son Güncelleme :

03 Ekim 2015 - 11:51

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın, Reyhanlı’ya Asri Mezarlık Kompleksi kazandırma projesi hayata geçiyor.
Reyhanlı’da ilk kompleks olma özelliğine sahip olacak bu yapının temeli Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından 1 Ekim Perşembe günü atıldı. 800 metrekare alana yapılacak olan bu komplekste bay ve bayan taziye salonları, gasil haneler, mescit, idari ve teknik birimler ve 1000 kişilik yarı açık bekleme alanı olacak.
Temel atma törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi , eski Reyhanlı Belediye Başkanı Mahmut Ekmen ve Reyhanlı halkı katıldı.
Törende konuşan Ekmen: “ Bu alanı belediyemize tahsis eden rahmetli Bayram Kılıç’a teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmalarıyla bizleri gururlandıran ve ilçemize böyle bir kompleksin yapılmasını sağlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Lütfü Savaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
“İnşallah Ocak Ayından önce Açılışını Yapacağız ”
Başkan Savaş: “Her ne kadar burası biraz soğuk olsa da hepimizin nihayetinde geleceği yer burası, bu nedenle burası bizler yaşamdan ayrılırken maneviyatın yaşanabileceği bir alanda ve daha konforlu bir biçimde defnedilebileceğimiz bir alan olacak. İnşallah Ocak ayından önce açılışını da yapacağız. Bizi almak üzere gelecek meleğin geç gelmesini temenni ediyor ve kompleksimizin halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
“ Tek Bir Birim Fiyatıyla Suyu Evlerinize Getireceğiz ”
Konuşmasında içme suyu sorununa da değinen Başkan Savaş: “Reyhanlı’nın mevcut nüfusu misafirlerin de ilimize gelmesiyle birlikte iki katına çıkmış bulunmaktadır. Bu nedenle maalesef ki Reyhanlı’da içme suyu büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun çözümü için çalışma arkadaşlarım projeyi hazırladı. Yakında ihaleye çıkacağız. En kısa zamanda Reyhanlı’nın en büyük sorunlarından biri olan içme suyu sorununu da çözeceğiz. İlçemizde önümüzdeki yıldan itibaren su sorunu kalmayacak. Ve tek bir birim fiyatıyla suyu evlerinize getireceğiz. Altınözü, Yayladağı, Samandağ ilçelerimizin de su sorununun çözülmesi için adımlarımızı attık, Defne Antakya, ve Erzin için de çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştu.
Törende söz alan Şanverdi: “Böyle bir alan Reyhanlı için büyük ihtiyaçtı. Tapusu ilçe belediyemize ait olan bu alanı büyükşehir belediyemize tahsis ettik. Büyükşehir Belediye Başkan’ımız da sağ olsun bize bu kompleksi kazandırmak için çalışmalara başladı. Kendisinden Allah razı olsun. İçme suyumuzun da sözünü aldık. Başkanımız Lütfü Savaş’a bunun için de çok teşekkür ediyorum. Kompleksin halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” açıklaması yaptı.
Kesilen kurbanın ardından inşaata ilk çimento Başkan Savaş eşliğinde döküldü. Tören sonrasında kokteyl düzenlenerek misafirlere meyve suyu ve kuru pasta ikram edildi.
hbb Lütfü SavaşHBB=BASIN=YAYIN=4JPGinşaat alanıtemelatma

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.