REYHANLI BARAJININ CAN DAMARLARI OLACAKLAR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:00

REYHANLI BARAJININ CAN DAMARLARI OLACAKLAR

REYHANLI BARAJININ  CAN DAMARLARI OLACAKLAR
Son Güncelleme :

09 Haziran 2022 - 20:41

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve beraberindeki heyet, Hatay Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1. Kısım Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı inşaatında incelemelerde bulundu.
Çalışmaların tüm aşamaları ile tamamlanması neticesinde 239 hm3 suyun Reyhanlı Barajı rezervuarına aktarılmasının sağlanacağını belirten Bölge Müdürü Çelik, “İş kapsamında; 1373 metre uzunluğundaki T1 Tünelinde kazı ve destekleme çalışmaları tamamlanmakla birlikte, geçtiğimiz ay tünelde ışık görülmüştü. Bu kısımdaki kaplama betonu çalışmaları devam ediyor. 2 bin 29 metre uzunluğundaki T2 Tünelinde ise bin 218 metrelik kısımda kazı ve destekleme çalışmaları tamamlanmdı. Kalan kısımlar için çalışmalar devam ediyor” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.