Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ nin 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 07:04

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ nin 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ nin 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Mesajı
Son Güncelleme :

18 Mart 2015 - 11:48

Bu Haber 28 kez okunmuştur.
reklam

Can
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100’üncü yıl dönümü nedeniyle masaj yayımladı.
Başkan Şanverdi, mesajında şu ifadeleri kullandı;
“Bugün, tarihe adını daima altın harflerle yazdıran Kahraman Ordumuzun en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferinin 100. Yılına ulaşmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi, milletimizin azim ve kararlılıkla, birlik ve beraberlik içerisinde neleri başarabileceğinin en güzel örneğidir.

Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehit ve gazilerimiz, Ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.

Mehmet Akif Ersoy dizelerinde değindiği gibi “Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker! Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.’’ Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlık, ölçülemeyecek kadar kıymetli ve değerlidir.

Çanakkale tarihinin değiştiği; üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, özgürlüğümüzü, vatan sevgimizi, birlik ve bütünlüğümüzü, Kahraman askerlerimize borçluyuz. Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; Milleti için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.