Reyhanlı Belediyesi Camilerin Temizliğini Yapıyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:41

Reyhanlı Belediyesi Camilerin Temizliğini Yapıyor

Reyhanlı Belediyesi Camilerin Temizliğini Yapıyor
Son Güncelleme :

25 Aralık 2015 - 11:03

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Sosyal Belediyecilik Uygulamaları kapsamında; Belde halkının yerel ve ortak ihtiyaçlarını karşılamakla görevli olan belediyeler, “sosyal devlet” anlayışının bir gereği olarak, sosyal belediyecilik uygulamalarıyla kentte yaşayanların refah düzeylerini arttırmaya, sosyal dengeyi kurmaya, sosyal barışı ve adaleti sağlamaya çalışarak yerel ve bölgesel kalkınmaya destek olmaktadırlar.
Bu kapsamda Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Sosyal Sorumluluk Projesi adı altında Evde Bakım ve Temizlik hizmetleri ekibi kurdurdu.
Kurulan ekip Destek Hizmetleri ve Satın Alma Müdürlüğü emrinde faaliyetlerine başladı. Öncelikle vatandaşlarımızın temiz ortamlarda, gönül rahatlığıyla ve huzur içinde ibadet edebilmeleri için ilçemizde bulunan tüm Camilerin temizliği ile işe başlayarak Sosyal Belediyecilik anlayışına bir imza attı.
Kış aylarında hava şartlarının kötü olması ve ayrıca yoğun kullanımdan dolayı zaman zaman geniş ve kapsamlı bir temizliğe ihtiyaç duyan camilerimiz ibadet yerleri olarak toplumun tüm sosyal kesimlerinin bir araya geldiği, toplu bulunduğu yerlerdir.
İbadet yerlerimizi temizlemek için kolları sıvayan Reyhanlı Belediyesi, yaklaşık olarak ilçemizde bulunan 30 caminin temizliğini bitirdi. İlçe merkezinde bulunan bütün camilerin tamamı temizlenene kadar faaliyete devam edilecek.
Belediyenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan bu çalışmalar vatandaşlar tarafından çok büyük bir ilgi ve takdir topluyor Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye memnuniyetliklerini belirtip başarılar diliyorlar.
(Haber Merkezi)
SONY DSC

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.