REYHANLI BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ CAMİLERİ TEMİZLİYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:33

REYHANLI BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ CAMİLERİ TEMİZLİYOR

REYHANLI BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ CAMİLERİ TEMİZLİYOR
Son Güncelleme :

28 Mart 2016 - 19:08

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediyesi Destek Hizmetlerine bağlı ekipler 70 caminin temizliğine başladı.
Köy statüsünden mahalleye dönüştürülerek Reyhanlı Belediyesi mahallesi haline gelen 47 mahalle ile 70 caminin 23’ü temizlendi.
İbadethanelerin temizliği dinin vazgeçilmez ilkelerinden biri olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, evlerin temiz olması için gösterilen özenin camiler içinde geçerli olduğunu belirtti. Şanverdi, “Camilerin temiz olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. İbadethanelerimiz zaman içerisinde istemesek de olumsuz hava şartları nedeni ve kullanıma bağlı olarak temizliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Camilerimizin temizliği sadece imamlarımız üzerine bırakılmamalıdır. Bu düşünce ile en azından yılda bir defa profesyonel ekiplerce yapılacak olan temizliği Reyhanlı Belediyesi olarak üstlendik. Halkımızın daha nezih bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri için Belediyemiz Destek Hizmetlerimize bağlı çalışan ekiplerle 23 camimizin temizliği tamamdı. Temizlik kapsamında Halıların yıkanması,Toz alınması,camların silinmesi, dış çevre temizliğinin yapılması gibi genel temizlik hizmetleri sunuldu” dedi.
Ayrıca Cami görevlilerin talepleri doğrultusunda Kur’an kurslarının da temizliğini yapacaklarını ifade eden Şanverdi, “Allahın izni ile ramazan ayına kadar 70 camimizin tamamını temizleyerek 11 ayın sultanını karşılamayı öngörmekteyiz. Ayrıca belirli periyotlar halinde ibadethanelerimizin temizliğini yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
(Haber Merkezi)
IMG-20160325-WA0001IMG-20160325-WA0004

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.