Reyhanlı Belediyesi Zabıta Ekipleri Uygunsuz Gıda Satışı Yapanlara Geçit Vermiyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 12:12

Reyhanlı Belediyesi Zabıta Ekipleri Uygunsuz Gıda Satışı Yapanlara Geçit Vermiyor

Reyhanlı Belediyesi Zabıta Ekipleri Uygunsuz  Gıda Satışı Yapanlara Geçit Vermiyor
Son Güncelleme :

24 Mart 2017 - 11:10

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

İnsan odaklı hizmet anlayışını başarıyla sürdüren Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, okullardaki yavrularımız ve vatandaşlarımızın sağlıklı gıda ile beslenmesi için gıda denetimlerini 7/24 devam ettiriyor.
Başkan Şanverdi, Zabıta müdürlüğüne verdiği özel talimatlar doğrultusunda, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile koordineli çalışma yaparak, sağlıksız gıdaların satışını engellemek amacıyla ilçemizde bulunan okul kantinlerinde denetimler yapıldı.
Yapılan denetimler neticesinde son kullanım tarihleri geçmiş olan ve menşeileri belli olmayan 60 adet (20 kg.) sucuk, lokum, şekerleme vb. malzemelere el konulmuş olup; ele geçirilen malzemeler katı atık çöplüğünde yakılarak ve gömülerek imha edilmiştir. Bu tür uygunsuz satış yapanlar hakkında gerekli yasal işlemlerde başlatılmıştır.
Ayrıca, okul kantinleri ile eş zamanlı olarak, vatandaşlarımızın daha sağlıklı, rahat alışveriş yapabilmesi için Çarşamba Semt Pazarındaki denetimleri de yapılmıştır.
Konuyla ilgili açıklama yapan ŞANVERDİ; “Vatandaşlarımızın ve özellikle yavrularımızın sağlığı her türlü değerin üstündedir. Bu konuda taviz vermemiz söz konusu bile olmaz. Dolayısıyla bu tür denetimlerimiz hiç ara verilmeden devam edecektir” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.