REYHANLI BELEDİYESİ’NDEN İÇME SUYU ATAĞI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Mayıs 2024 - 07:04

REYHANLI BELEDİYESİ’NDEN İÇME SUYU ATAĞI

REYHANLI BELEDİYESİ’NDEN İÇME SUYU ATAĞI
Son Güncelleme :

09 Kasım 2023 - 15:54

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

i ile gerçekleşen içme suyu proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
DSİ Genel Müdürlüğü ve Reyhanlı Belediyesi ekipleri, Reyhanlı İçme Suyu Projesi kapsamında Reyhanlı’ya açmış olduğu su kuyularını içme suyu şebekesi ile buluşturmak için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.
23,5 km uzunluğunda döşenecek olan boru hatlarının çalışmasını yerinde inceleyen Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, içme suyu sorunun tarih olacağını dile getirdi.
ARITMA TESİSİ MÜJDESİ
Başkan Hacıoğlu: “16 km’si döşenmiş, geriye kalan 7,5 km’sinin kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmanın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca kuyulardan gelecek olan suyu depolamak için ilçemizde bir tanesi; 10.000 ton diğeri 1000 ton olmak üzere iki adet su deposu inşaatının çalışması devam etmektedir. En önemlisi, suyu daha temiz ve daha sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmak için Arıtma Tesisi Projesi tamamlanmış olup, inşaat çalışmalarına en kısa sürede başlanacağının müjdesini de vermek istiyorum.” Dedi.
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
31Aralık 2023 suyumuz musluktan akacak diyen Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu: “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya, Milletvekillerimiz Adem Yeşildal, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Kemal Karahan, AK Parti Hatay İl Başkanımız Mehmet Öntürk’e, DSİ Genel Müdürlüğü, İller Bankası Genel Müdürlüğü ve İller Bankası Bölge Müdürlüğüne emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadesinde bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.