REYHANLI ÇARŞISI AĞLIYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:42

REYHANLI ÇARŞISI AĞLIYOR

REYHANLI ÇARŞISI AĞLIYOR
Son Güncelleme :

11 Mart 2021 - 18:27

Bu Haber 114 kez okunmuştur.
reklam

Hiç çarşı ağlar mı? Maalesef evet Reyhanlı çarşısı hüngür hüngür ağlıyor. Bir ilçenin merkez bir çarsısı olur, tabi ki ilçemiz büyüdü haliyle mahalle çarşıları da oluşur ama küçük çaplı ve o mahalleye hitap edecek şekilde olur.
Yıllar öncesine gittiğimizde ilçemizin çarşısı günün şartlarına göre iyi ve son derece aktif bir durumdaydı. Ama yıllar geçtikçe çarşımızın yenilenmemesi ve yeterli çalışmaların yapılmaması nedeniyle harabe haline geldi. Artık modern şehirler ve akıllı kentler konuşuluyor ama maalesef biz baya bir yaya kaldık, sorun neden kaynaklanıyor bir türlü de gündeme gelmiyor. Ortak akıl kullanmayı bir kenara koyalım, akıl verene artık kötü gözle bakılıyor. Neticede kaybeden yine Reyhanlı oluyor.
Ülkemizin değişen ve gelişen ilçelerine gittiğimizde neden sorusu hep aklımıza geliyor, neden bizde de yapılmıyor, sorunları çözmeyi bir kenara bırakalım, sorunları neden görmemezlikten geliyoruz.
İlçemizin o kadar çok sorunu var ki iktidar partisi hizmet etmede yetersiz kalıyor, muhalefette görmemezlikten geliyor. Reyhanlı halkı çok acil sorunların tespit edilip bir yol haritası çıkarılıp yürürlüğe girmesini bekliyor.
Pandemi haliyle bizleri de etkiledi ama pandemi sonrasını fırsat haline dönüştürecek projeler üzerine kafa yormak gerekiyor, yenilikleri takip etmek gerekiyor yoksa gençlerimizi burada tutmak imkansız hale gelecek.
Zaten mülteci sorunu başlı başına büyük bir yumak şeklinde her geçen gün artıyor, dün onlar Muhacir biz Ensar’dık, böyle giderse çok yakında onlar Ensar biz Muhacir olacaz yazık… SAYGILARIMLA.
A. HÜSEYİN ABAY

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.