Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde hemşirelere saldırı kınandı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:11

Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde hemşirelere saldırı kınandı

Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde hemşirelere saldırı kınandı
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2017 - 12:23

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi Devlet Hastanesi’nde, Çarşamba günü hasta ve yakınları tarafından iki hemşirenin darp edilmesi, yapılan açıklamayla kınandı.
Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Felaytun Fatih Gönç, hastane acil servisi önünde yaptığı açıklamada, Çarşamba günü hastaneye gelen hasta ve yakınlarının 2 hemşireyi darp ettiğini söyledi. Gönç, “Şifa veren ellerden Ö. H. Ve F. A. Kardeşlerimize yönelik darp olayını şiddetle kınıyoruz. Sağlık, bütün insani hizmetler gibi hizmet veren ve hizmet isteyen işbirliğine dayanır. Hastanın isteği sağlığına kavuşmak, sağlıkçının da amacı hastanın sağlığına kavuşması için çalışmaktır. Fakat bu döngü zor kullanarak ve dayatarak değil, saygı ve sevgi ve de insani çerçeve de olmalıdır. Suriye ile iç içe bir durumda kalan Reyhanlı’daki sağlık çalışanları kutsal bir özveriye rağmen sağlık çalışanı arkadaşlarımızın şiddete maruz kalmasını yetkili sendika olarak kabullenmemiz mümkün değildir. Bakanlığımızın bu olayların bir daha yaşanmaması için caydırıcı önlemlerin bir an önce almasını talep ediyoruz. Yaşanan bu olayın da takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. Arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.