Reyhanlı Doğalgaz’a Kavuşuyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 23:26

Reyhanlı Doğalgaz’a Kavuşuyor

Reyhanlı Doğalgaz’a Kavuşuyor
Son Güncelleme :

05 Nisan 2021 - 18:27

Bu Haber 77 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, ilçeye doğalgaz arzı sağlamak amacıyla girişimlerini sürdürüyor.
Başkan Hacıoğlu’nu makamında ziyaret eden Aksa Çukurova Doğal Gaz Hatay Osmaniye Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu ve İşletme Müdürü Önder Akyol, ilçede yapılacak doğal gaz proje yatırımları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Reyhanlı İlçesi olarak Çukurova Doğal Gaz Dağıtım Lisansına dahil edildiğini belirten yetkililer, 2021 Yılı içerisinde doğal gaz yatırım çalışmalarına başlanılacak olan Reyhanlı’da, Doğal Gaz Şehir Giriş İstasyonu için proje ve montaj çalışmalarına başlandığını da aktardı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Hacıoğlu, “Aksa Çukurova Yetkilileri, 2021 yılında İlçemize doğal gaz arzını sağlayacak Doğal Gaz Şehir Giriş İstasyonu ve Bölge Regülatörünün montaj ve bağlantıları tamamlanacak, doğalgaz şebeke yatırımlarıyla ilçemize doğal gazın ulaştırılması planlanacak, Reyhanlı halkına temiz, ekonomik ve konforlu doğal gazı en kısa sürede kullandırmak için gerekli çalışmalar başlatılacak” dedi.
İlk etapta Doğal gaz çalışmalarının verileceği değerlendirilen Yeni Mahalle, Bahçelievler, Bağlar ve Yenişehir Mahallelerinde yetkilerle birlikte incelemelerde bulunuldu.
En kısa zamanda şehrin tüm alanlarına çalışmaların başlanacağını belirten yetkililer, doğal gaz kullanmak isteyen mahalle sakinleri için ön abonelik çalışmalarının yakın zamanda başlanılacağını ifade ettiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.