REYHANLI İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:04

REYHANLI İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

REYHANLI İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2019 - 9:12

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesinin(HBB) on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı münasebetiyle Hatay’ın 15 ilçesinde kurduğu iftar sofraları, vatandaşların birlik ve beraberlik ruhunun perçinlenmesine vesile oluyor.
13 Mayıs Pazartesi günü Reyhanlı halkıyla buluşturulan ve büyük ilgi gören iftar etkinliğine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, CHP ve İYİ Parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
REYHANLILILAR ORUÇLARINI DUALARLA AÇTI
İftar sofralarında bolluk ve bereket dileklerinde bulunan Reyhanlılılar oruçlarını dualar ederek açtı.
ESKİ RAMAZANLARI YAŞATAN ŞEHİR TİYATROSU İZLEYENLERDEN TAM NOT ALDI
İftarın ardından eski Ramazanların kültürünü yaşatmak adına sahnelediği geleneksel Türk tiyatrosundan örneklerle vatandaşlara unutamayacakları bir gece yaşatan HBB Şehir Tiyatrosu, gölge oyunu, meddah, orta oyun, Aşuk ile Maşuk, köçek ve mani gösterileri ile izleyenlerden büyük beğeni topladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.