Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesinin Tapu Devri Yapıldı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:38

Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesinin Tapu Devri Yapıldı

Reyhanlı Küçük Sanayi Sitesinin Tapu Devri Yapıldı
Son Güncelleme :

20 Nisan 2015 - 19:22

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı esnafının 30 yıllık hasreti olan Küçük Sanayi Sitesine kavuşacağını söyledi.
Başkan Şanverdi, daha önce maliye tarafından belediyeye devredilen arsaların, Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen yazı ile Küçük Sanayi Kooperatifine tapu devrinin yapıldığını belirtti.
Sanayi esnafının hizmetine sunulmak üzere üyelerin katkıları ile 211 dönüm sanayi arsası tapusunun alındığını, 47 dönümlük arsanın ise tapu işleminin tamamlandığını vurgulayan Şanverdi, toplam 258 dönümlük sanayi arsasına 76 bin metrekare kapalı alan inşa edileceğini söyledi. Şanverdi, ihaleye çıkarılacak ve en kısa sürede inşaata başlanılacak olan en az 100 metrekarelik iş yerlerinin yanında çıraklık okulu, eğitim binası, idari binalar ve cami de yapılacağını ifade etti.
Bakanlık tarafından tüm kontrollerinin yapıldığını ve projenin bitme aşamasında olduğunu dile getiren Şanverdi, bundan sonraki sürecin ihale aşaması olduğunu belirtti.
Ayrıca Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Koray Döner ise “Bu süreçte bizlere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen her zaman arkamızda olan Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’ye kendim ve esnafım adına tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.