Reyhanlı Milli Eğitim eski Müdürü Muharrem Keleşoğlu vefat etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Temmuz 2021 - 04:20

Reyhanlı Milli Eğitim eski Müdürü Muharrem Keleşoğlu vefat etti

Reyhanlı Milli Eğitim eski Müdürü Muharrem Keleşoğlu vefat etti
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2020 - 16:08

Bu Haber 114 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ve İskenderun ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü yapan, Konya’ya Eğitim Uzmanı olarak atanan, görev yaptığı her yerde sevilen, sayılan duruşu, mütevazılığıyla iz bırakan Muharrem Keleşoğlu vefat etti.
Görev yaptığı birçok yerde insanların gönlünde derin bir iz bırakan, Reyhanlı İlçe Milli Eğitim eski müdürlerinden Muharrem Keleşoğlu’nun kanser hastalığına yenik düştüğü ve bu hastalıkla mücadele ederken sevdiklerini üzmemek için kimseye söylemediği, 2-3 yıldır Konya’da tedavi gördüğü öğrenildi. Vefatı başta ailesi olmak üzere görev yaptığı her yerde biriktirdiği geniş bir sevenler topluluğu arasında büyük üzüntü yarattı, yasa boğdu.
Evli ve dört çocuk babası olan Merhum Muharrem Keleşoğlu’nun Cenaze Amasya’da toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.
Eğitimcilik ve yöneticilik hayatının 19 yılı Reyhanlı’da geçen Muharrem Keleşoğlu, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ve Atatürk İlköğretim okulunda müdür ve 8 yılı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak geçti. Hatay’ın İskenderun ilçesinde iki yılı aşkın süre Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Keleşoğlu Eğitim Uzmanı olarak Konya’ya atanmıştı. Binlerce öğrenci yetiştirdi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü süresince de adaletli bir yönetim sergileyerek, herkesin gönlünde taht kuran Keleşoğlu, kimine göre, müdür, kimine göre bir baba, bir ağabeydi.
Görevi esnasında şu veya bu sebepten insanlar arasında ayrımcılık yapmadığı, görevini hakkıyla yapmaya çalıştığı, kimsenin adamı olmadığı ifade edilirken, kendisi iyi bir eğitimci, ağırbaşlı bir yönetici, koltuğunun hakkını veren bir müdür olarak hafızalarda yer etti.
Görev yaptığı her yerde ‘Eğitim sadece sıralarda değil her yerde olmalıdır’ düşüncesiyle hareket eden Muharrem Keleşoğlu İskenderun ilçe milli eğitim müdürlüğü döneminde tiyatro ve musiki grubunu kurdu, sanata ve sanatçıya önem verdi, sanatın ülkenin geleceği için önemli olduğunu ve her öğrencinin sanatla aşılanması gerekliliğini savunurdu.
Merhuma Allah’tan rahmet acılı ailesine sabır ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.