REYHANLI PAŞAKÖY, ÜÇTEPE VE GAZİMÜRSELTEPESİ SUSUZLUĞA VEDA ETTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Haziran 2021 - 09:00

REYHANLI PAŞAKÖY, ÜÇTEPE VE GAZİMÜRSELTEPESİ SUSUZLUĞA VEDA ETTİ

REYHANLI PAŞAKÖY, ÜÇTEPE VE GAZİMÜRSELTEPESİ SUSUZLUĞA VEDA ETTİ
Son Güncelleme :

09 Şubat 2016 - 9:26

Bu Haber 26 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), diğer ilçelerde olduğu gibi Reyhanlı’da da içmesuyu problemlerine son vermek için projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.
Temiz ve kesintisiz içmesuyunun sağlanması adına Reyhanlı ilçesine bağlı Üçtepe Mahallesi’nde açılan sondaj kuyusundaki suyun Paşaköy Mahallesi’nde bulunan su deposuna aktarılması edilmesi için hat bağlantılarının yapıldığını bildiren Genel Müdürlük, açılan kuyudan Paşaköy, Üçtepe ve Gazimürseltepesi mahallelerini besleyen su deposuna kadar 140’lık borularla 440 metre içmesuyu hattının yapıldığını açıkladı.
Su sorunun yaşanmaması adına sondaj kuyusu açma ve içmesuyu altyapısı olmayan noktalarda çalışmaların devam edeceğini vurgulayan İdare, döşenen boruların su basıncına dayanıklı olduğunu da hatırlattı.
Kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyunda ki altyapı eksikliğinin giderilmesi için kurumun bütün imkanlarının seferber edileceğinin altını çizen HATSU, 1 kepçe ve 6 personelin çalışmada görev aldığını kaydetti.
Çalışmaları yerinde inceleyerek, düşünceleri HATSU MUHTARIN SESİ platformunda dile getiren Paşaköy Mahalle Muhtarı Abdurrahman Biçer; HATSU’nun üç tane mahallenin su ihtiyacını karşılamak için ikinci bir kuyuyu açtığını belirterek, çalışma Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
İçmesuyunun Paşaköy, Üçtepe, Gazimürseltepesi mahallelerine ve çiftliklere gittiğini hatırlatan Biçer, “Bu su inşallah yaz mevsimi boyunca mahallelerimizin ihtiyacını fazlasıyla karşılar. HATSU’ya, Büyükşehir Belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.
REYHANLI PAŞAKÖY, ÜÇTEPE VE GAZİMÜRSELTEPESİ SUSUZLUĞA VEDA ETTİ (1)REYHANLI PAŞAKÖY, ÜÇTEPE VE GAZİMÜRSELTEPESİ SUSUZLUĞA VEDA ETTİ (9)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.