REYHANLI TİCARET BORSASINDAN KAMUOYUNA DUYURULUR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:31

REYHANLI TİCARET BORSASINDAN KAMUOYUNA DUYURULUR

REYHANLI TİCARET BORSASINDAN KAMUOYUNA DUYURULUR
Son Güncelleme :

14 Mart 2020 - 12:14

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçiyoruz. Tüm bu zorlukların hakkından birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldik ve geleceğiz. Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs, ne yazık ki ülkemizde de görüldü ve hükümetimiz hızla etkin önlemler aldı.
Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız başta olmak üzere Ticaret Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve diğer tüm bakanlarımız süreci samimiyet ve beceriyle yönetmektedir.
Yine ilimizde İl Valimiz ile Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz samimiyet ve gayretle mücadele etmektedir. Biz, bu samimiyet, gayret ve iyi niyeti görüyor teşekkür ediyoruz.
Reyhanlı Ticaret Borsası olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz. Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar hepimizin samimi gayretleriyle mümkündür. Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür.
Biz Reyhanlı Ticaret Borsası olarak; tüm dünyada yaşanmakta olan Koronavirüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı bize verilen yasal haklar çerçevesinde Borsamız disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği hâliyle hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.
Bu kritik süreçte fırsatçılık yapan firmaların borsamıza ihbar edilmesi önem arz etmektedir. Basiretli, dürüst firmalarımızı çürüklerden ayıracak olan bu sınavda ayrı gayrı yoktur. Mesele insandır ve insana dair, yaşama dair bu hususta vicdani olmayan bu türden fiillere tahammül edilemez. Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız. Saygılarımızla

Bülent KARACA
Reyhanlı Ticaret Borsaları
Yönetim kurulu Başkanı

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.