REYHANLI TRAFİĞİ ÇÖZÜM BEKLİYOR… « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Ekim 2021 - 16:23

REYHANLI TRAFİĞİ ÇÖZÜM BEKLİYOR…

REYHANLI TRAFİĞİ ÇÖZÜM BEKLİYOR…
Son Güncelleme :

03 Eylül 2019 - 9:28

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı’nın en önemli sorunları arasında Trafik ve  oto park sorunu bulunmakta ve her geçen gün trafik ile ilgili  problemler artmaktadır. Çözüm için biran önce girişimde bulunmak gerekmektedir.
Çarşı içerisinde özellikle PTT önünde park etmeyi bırakın yapılan çift sıra park yüzünden geçişlerde önemli sorun yaşanmaktadır. Bunun yanında ara sokaklarda da otomobilini park etmek isteyenler zor anlar yaşamakta. Bir evin önüne park edemiyorsunuz ev sahibi istemiyor. İstemediği gibi kısa süreli de olsa tartışmaya giriyor. Bir işyerinin önüne park edecek olursanız da onu da işyeri sahibi kabul etmiyor. Zaten duramıyorsunuz çünkü her yerde duba var.
Reyhanlı’da tahminen 11 bin motosiklet ve 40 bin motorlu araç bulunmakta, çarşıda işi olan aracını  nereye park edecek. Yollar dolu, sokaklar tıkanmış vaziyette. Kimse ile tartışmadan işimi bitirip  evime gideyim diyorsun ama  o gelip seni buluyor. Trafik ışıklarına yakın yerde park edip alıveriş yaparken  trafiği aksatanlar,ışıklarda en sağda durup ta sola geçmek isteyenleri mi aracın sağından geçerek trafiği tehlikeye düşüren motosikletliler mi ilçede yaşayan herkesin günlük hayatında karşılaştığı trafik ve park meselesi için bir an önce  çözüm bulunmalı.Özellikle yeni yapılan binaların bodrum katı bina sakinleri için garaj olarak ruhsatlandırılmalıdır. İlçenin araç trafiğinin kalabalık olduğu yerlere otopark yapılmalıdır. Her gün araç sayısının giderek arttığı ilçede en önemli problemlerden biri olarak gündeme gelen trafik sorunu bir an önce çözülmelidir, yoksa  giderek daha büyük problemlerle karşımıza çıkacaktır.         
SAYGILARIMLA…                                                 
A.HÜSEYİN ABAY

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.